بازتاب نیوز

سازمان ملل: بیش از ۹ میلیون شهروند افغانستان در سال ۲۰۲۰ به کمک‌های بشری نیاز خواهند داشت

١٣ قوس ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان با نگرانی از وضعیت مردم در کشور می‌گوید که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۹ میلیون انسان در افغانستان به کمک‌های آنی بشری نیاز خواهند داشت.

براساس آمار دفترسازمان ملل، در حال حاضر از هر چهار شهروند افغانستان یک نفر نیازمند به کمک‌های بشری است که از این میان ۵.۹ میلیون تن شان کودکان اند.

توبی لنزر، معاون دفتر سازمان ملل در افغانستان گفت: «متاسفانه نیازمندی شهروندان افغانستان در سال ۲۰۲۰ بیشتر می‌شود. مردان زنان و کودکان در سراسر افغانستان به کمک‌های بشری نیاز دارند، در کنار چالش‌های دیگر، جنگ عاملی اصلی این چالش در افغانستان است.»

آقای لنزر همچنین تاکید می‌کند که صلح نیاز اصلی است و تا زمانی که صلح نباشد رشد اقتصادی در کشور ممکن نیست.

معاون دفتر سازمان ملل در افغانستان رسیده‌گی به نیازمندان را در وضعیت جاری دشوار می‌خواند اما تاکید می‌کند که سازمان ملل در کنار مردم افغانستان خواهد بود.

توبی لنزر گفت: «مردم در نبود صلح رنج می‌برند، صلح نیاز اصلی است. هرچند رسیده‌گی به این وضعیت دشوار است، ما آخرین تلاش خود را انجام می‌دهیم که بتوانیم پول مورد نیاز را از کشورها بدست آوریم. این نیازمند تلاش‌های جدی است و ما در کنار مردم افغانستان ایستاد خواهیم بود.»

دفتر سازمان ملل همچنین می‌گوید که در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۴.۶ میلیون نفر کمک‌های بشری انجام شده است و ۹۰ درصد این کمک‌ها در سراسر افغانستان انجام شده و تا ختم سال تکمیل خواهد شد.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/40458-2019-12-04-13-10-35

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading