بازتاب نیوز

یک مقام ارشد ناتو: امریکا تاکنون هیچ برنامه‌ی رسمی برای کاهش نیروهایش در افغانستان ندارد

١٣ قوس ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

یک مقام ارشد ناتو که نخواسته نامی از او گرفته شود به تلویزیون یک گفته که هر چند از سال گذشته به این سو مقام های امریکایی به شمول دونالد ترمپ اشاره‌هایی در پیوند به کاهش نیروهای این کشور در افغانستان داشته اند؛ اما هنوز کدام برنامه‌ی‌یی در این مورد وجود ندارد.

سران ناتو هم‌زمان با گرامی‌داشت از هفتاد دومین سالیاد پایه‌گذاری این پیمان، امروز در دومین نشست خود در پیوند به موضوعات گوناگون از جمله ماموریت نیروهای این سازمان در افغانستان بحث و گفتگو کرده اند.

سران ناتو در نشست امروزی شان بار دیگر بر ادامه کمک‌های این سازمان به افغانستان تاکید کردند.

یک مقام ارشد ناتو که نخواسته است نامش افشا شود، گفته است که امریکا تاکنون هیچ برنامه‌ی رسمی برای کاهش نیروهایش در افغانستان ندارد.

از سویی‌هم، این مقام ارشد ناتو گفته است: «هر چند روابط طالبان با شبکه‌ی حقانی و القاعده دارای یک رشته پیوندهای پنهانی است؛ اما در گفتگوهای صلح، تنها طرف گفتگوها طالبان است.»

این مقام همچنان افزوده است که سران ناتو در نشست امروزی خود، هم‌چنان به ادامه کمک‌های مالی این پیمان به افغانستان تا سال ۲۰۲۴ تاکید کردند.

این مقام ناتو هم‌چنان افزوده است که ناتو از گفتگوهای سیاسی برای پایان دادن به جنگ افغانستان حمایت می‌کند.

او تاکید می‌کند که ناتو امیدوار است که گفتگوهای صلح میان امریکا و طالبان، گفتگوهای صلح بین الافغانی را نیز در پی داشته باشد.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/40460-2019-12-04-13-45-16

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading