بازتاب نیوز

سازمان ملل: 9 میلیون افغان در سال 2020 به کمک‌های انساندوستانه نیاز دارند

١٣ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، براساس آمار دفترسازمان ملل، در حال حاضر از هر چهار شهروند افغانستان یک نفر نیازمند به کمک‌های انساندوستانه است که از این میان ۵.۹ میلیون از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند.

«توبی لنزر» معاون دفتر سازمان ملل در افغانستان گفت: «متاسفانه نیاز شهروندان افغانستان در سال ۲۰۲۰ بیشتر می‌شود. مردان زنان و کودکان در سراسر افغانستان به کمک‌های انساندوستانه نیاز دارند، در کنار چالش‌های دیگر، جنگ عاملی اصلی این مشکل در افغانستان است.»

لنزر همچنین تاکید کرد:  صلح نیاز اصلی است و تا زمانی که صلح نباشد رشد اقتصادی در کشور ممکن نیست.

معاون دفتر سازمان ملل در افغانستان رسیدگی به نیازمندان را در وضعیت فعلی شوار دانست،  اما تاکید کرد سازمان ملل در کنار مردم افغانستان خواهد بود.

توبی لنزر گفت: «مردم در نبود صلح رنج می‌برند، صلح نیاز اصلی است. هرچند رسیدگی به این وضعیت دشوار است، ما آخرین تلاش خود را انجام می‌دهیم که بتوانیم پول مورد نیاز را از کشورها بدست آوریم. این نیازمند تلاش‌های جدی است و ما در کنار مردم افغانستان ایستاد خواهیم بود.»

دفتر سازمان ملل همچنین می‌گوید که در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۴.۶ میلیون نفرکمک‌های انساندوستانه انجام شده و ۹۰ درصد این کمک‌ها در سراسر افغانستان انجام شده و تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

/انتهای پیام/ 

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/politics/news/13980913000964

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading