بازتاب نیوز

پرونده زمان احمدی برای بررسی دوباره به دادگاه فرستاده می‌شود

١٣ قوس ١٣٩٨ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جمهور نیوز، علی مدد حکیمی وکیل مدافع زمان احمدی نویسنده زندانی در گفتگو با رسانه‌ها اظهار کرد که اعضای شورای عالی دادگاه عالی روز گذشته تاریخ 3 دسمبر حکم محکمه ابتدایی پیرامون پرونده آقای احمدی را لغو اعلام کرده‌اند.در عین حال افزوده است که پرونده آقای احمدی پس از لغو حکم پیشین محکمه برای بررسی دوباره به دادگاه فرستاده می‌شود.
زمان احمدی هفت سال قبل در ارتباط به چند نوشته منتشر ناشده به اتهام ارتداد و توهین به مقدسات دین اسلام در محکمه ابتدایی حوزه سوم شهر کابل به 20 سال زندان محکوم شد.
وی تصریح کرد که احتمالا طی مراحل این پروند و تشکیل دوباره دادگاه قریب به 2 ماه زمان دربر خواهد گرفت؛ وی از برائت گرفتن آقای احمدی در دادگاه آینده ابراز امیداوری کرد. از سویی هم آقای حکیمی افزوده است که این پرونده به هدف تشکیل یک دادگاه عادلانه برای آقای احمدی دوباره به دادگاه ابتدایی حوزه سوم شهر کابل فرستاده خواهد شد. گفتنیست که حکم دادگاه درباره آقای احمدی در حالی از سوی دادگاه عالی لغو می‌شود که وی بیش از 7 سال را در زندان سپری کرده است.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/201912044275493-پرونده-زمان-احمدی-برای-بررسی-دوباره-به-دادگاه-فرستاده-میشود/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading