بازتاب نیوز

اعتراض سیاسیون و فعالین حقوق بشر به اخراج پناهجویان افغان از آلمان

١٣ قوس ١٣٩٨ مهاجر نیوز

حزب سبزهای آلمان و یک سازمان مدافع حقوق پناهجویان از اخراج یک گروه دیگر افغان‌ها از آلمان انتقاد کرده اند. آنان خواستار توقف جدی این روند گردیدند.

سازمان حامی پناهجویان (پرو ازول) از مقام های آلمانی خواسته است که مانع اخراج پناهجویان ردشده افغان از این کشور شوند. این سازمان در موضع‌گیری تازه اش گفته است: «وضعیت افغانستان که از سال ۲۰۱۶ به این طرف فاجعه آمیز بود، با گذشت هر روز بدتر می‌شود. مردم از نظر امنیتی و اقتصادی زیر فشار قرار دارند.»

پرو ازول از وزیر داخله حکومت فدرال و وزرای داخله ایالتی این کشور خواسته است که جلو اخراج پناهجویان افغان را بگیرند.

لوییزه امتسبرگ، سخنگوی حزب سبزها در زمینه سیاست مهاجرت گفت: «بالاخره اخراج به افغانستان باید متوقف شود.»

امتسبرگ دلیل این درخواست را وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان عنوان کرد و گفت که براساس اطلاعات سازمان ملل، تنها بین ماه جولای و سپتمبر، دست کم ۱۲۰۰ فرد ملکی در این کشور کشته شده اند. او در ادامه سیاست اخراج دسته جمعی را «خطرناک و اشتباه» خواند.

قرار است در پیوند به اخراج گروه دیگری از پناهجویان که ۳۰ اٌمین دور خوانده می‌شود، در میدان هوایی فرانکفورت/ماین اعتراضاتی برگزار شود. به گزارش «پرو ازول» اخراج یکی از این مهاجران که یک نانوا در ایالت بادن وورتمبرگ است، در آخرین دقیقه با حکم محکمه متوقف شد.


لینک اصلی: https://www.infomigrants.net/prs/post/21290/اعتراض-سیاسیون-و-فعالین-حقوق-بشر-به-اخراج-پناهجویان-افغان-از-آلمان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مهاجر نیوز

آخرین خبر ها:

Loading