بازتاب نیوز

'دادگاۀ عالی حکم زندان زمان احمدی را ملغا ساخته‌است'

١٣ قوس ١٣٩٨ طلوع نیوز

وکیل مدافع زمان احمدی، می‌گوید که دادگاۀ عالی، حکم بیست سال زندان موکلش را ملغا ساخته‌است.

علی مدد حکیمی، وکیل مدافع زمان احمدی امروز (چهارشنبه، ۱۳قوس) به طلوع‌نیوز گفت که قرار است پروندۀ احمدی در لوی سارنوالی دوباره بررسی شود.

حکیمی در این باره افزود: «دیروز، سه شنبه، اعضای شورای عالی ستره محکمه با شنیدن اعتراض‌های ما و دلایلی که ما داشتیم و همچنان اعتراض‌های خود سارنوالی، فیصله دوسیه را لغو کرد.»

زمان احمدی، در سال ۱۳۹۱به اتهام نوشتن متنی‌که در آن گفته می‌شود به مقدسات توهین شده‌است، به بیست سال زندان محکوم شد و اکنون هفت سال می‌شود که در زندان است.

وکیل مدافع زمان احمدی، می‌گوید که نوشتۀ موکلش تاکنون در هیچ جایی چاپ نشده‌است.

گروهی از وکیلان مدافع، از چهار ماه بدینسو برای آزادی زمان احمدی دادخواهی می‌کنند. این وکیلان مدافع، می‌گویند که باید زمان احمدی آزاد شود.

عبدالاحد جلیلی، وکیل مدافع دیگر زمان احمدی گفت: «موضوع ارتدادی که و توهین به مقدساتی که علیه آقای احمدی اقامه شده، اصلأ از نظر ما تحقق نیافته - یعنی ماهیتأ حکم دچار اشکال است و به این دلیل، شواری عالی [ستره محکمه] محترم می‌توانستند که حکم برائت صادر کنند.»

بربنیاد قانون، بررسی پرونده و محاکمه زمان احمدی در حدود دونیم ماه زمان نیاز دارد.

جمشید رسولی، سخن‌گوی لوی سارنوالی در این باره اظهار داشت: «دوسیه زمان احمدی به خاطر تجدید نظر از سوی سارنوالی افغانستان به ستره محکمه فرستاده شده بود و روز گذشته جلسه تجدید خواهی شان برگزار شد، ستره محکمه در این زمینه تصمیم گرفته.»

خانواده و وکیلان مدافع زمان احمدی، می‌گویند که انتظار دارند وی پس از محاکمه مجدد از زندان رها شود.

لینک اصلی: https://tolonews.com/fa/afghanistan/دادگاۀ-عالی-حکم-زندان-زمان-احمدی-را-ملغا-ساخته‌است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading