بازتاب نیوز

وزیر دفاع آلمان: سربازان ما می‌توانند از طیاره های بدون سرنشین مجهز با سلاح در افغانستان استفاده کنند

١٣ قوس ١٣٩٨ دويچه وله

انگریت کرامپ -کارنباور، وزیر دفاع آلمان در "کمپ پامیر" در کندز گفته است که او خواست سربازان اردوی کشورش را که در افغانستان مستقر اند، مبنی بر روی دست گرفتن اقدامات بیشتر حفاظتی، درک کرده می تواند.

وزیر دفاع آلمان، روی حفاظت سربازان اردوی کشورش از ماموریت هواپیما های بدون سرنشین جدید  "هیرون تی پی" در افغانستان صحبت کرده است. او گفت که در این زمینه اقداماتی برنامه ریزی شده اند تا، ماموریت های اکتشافی خارج از اردوگاه سربازان شان صورت گرفته بتوانند. تا حال در این راستا، از جانب نیروهای امریکایی و سربازان افغان همکاری صورت می گیرد. وزیر دفاع آلمان در ادامه گفت: «در حال حاضر کمبود این امر احساس می شود که ما خود باید به گونه فعالانه برای حفاظت ما عمل کنیم.» اما او گفته است که در این ارتباط باید با پارلمان آلمان (بوندستاگ) و همه افراد مسئول بحث صورت بگیرد." با این حال، حزب سوسیال دموکرات (اس پی دی) شریک ائتلافی حکومت فدرال آلمان به ماموریت هواپیمای بدون سرنشین به دید منتقدانه می نگرد.

کرامپ-کارنباور خاطرنشان کرد که سربازان آلمانی در افغانستان در کنار موارد دیگر، گاهی مجبورند ساعت ها برای رسیدن کمک های متحدین شان انتظار بمانند. او گفته است که "ما باید در رابطه با زندگی سربازانی که در اینجا مستقر شده اند، به صورت جدی فکر کنیم که آیا ما از همه فرصت های که در دست داریم، استفاده می کنیم یا خیر."

Verteidigungsministerin Kramp-Karrenbauer in Kundus (picture-alliance/dpa/B. Pedersen)

کرامپ کارانباور، وزیر دفاع آلمان در جریان دیدارش با سربازان آلمان در افغانستان.

نخستین سفر یک وزیر دفاع آلمانی بعد از سال ۲۰۱۳

کرامپ-کانباور بعد از سال ۲۰۱۳ اولین وزیر دفاع آلمان است که از سربازان کشورش در کندز، که در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ سرباز در آنجا مستقر اند، بازدید می کند. آخرین حمله بزرگ به "کمپ پامیر" به تاریخ ۳۱ آگست امسال رخ داده بود که ۹ شلیک پیاپی بالای آن صورت گرفته بود.

تدابیر امنیتی برای سفر این سیاستمدار آلمانی به ولایت کندز و بازدید از اردوگاه سربازان کشورش توسط سربازان آلمانی و هلیکوپترهای امریكایی صورت گرفته بود. سفر وزیر دفاع آلمان به افغانستان پیش از رسیدن به این کشور، پنهان نگه داشته شده بود. در مجموع، حدود ۱۳۰۰ سرباز اردوی آلمان به عنوان بخشی از ماموریت آموزشی ناتو در افغانستان مستقر اند.

طبق اظهارات محافل نظامی، گزینه های مختلف برای مبارزه با مواضع دشمن وجود دارند. این موارد از جمله استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مسلح مانند "هیرون تی پی" است که اردوی آلمان آن را سفارش داده، اما تاکنون این هواپیماها با سلاح مجهز نبوده اند. هواپیماهای یادشده این مزیت را دارند که به گونه بسیار دقیق عمل کنند و در عین زمان از قربانی شدن غیرنظامیان جلوگیری نمایند. با این حال، ممکن است چند ماه طول بکشد تا این نوع هواپیماها در افغانستان مورد استفاده قرار بگیرند.

nka, aj (rtr, dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/وزیر-دفاع-آلمان-سربازان-ما-میتوانند-از-طیاره-های-بدون-سرنشین-مجهز-با-سلاح-در-افغانستان-استفا

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading