بازتاب نیوز

ساخت‌وسازهای خودسر باعث آلودگی هوای کابل شده است

١٦ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست افغانستان اعلام کرد که ساخت‌وسازهای بدون استاندارد شهر کابل در سال‌های گذشته سبب شده تا این شهر با مشکل آلودگی هوا مواجه شود.

«شاه‌زمان میوندی» رییس اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست افغانستان که امروز (شنبه، ۱۶ قوس) در یک نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت صحبت می‌کرد، گفت که میزان آلودگی هوا در فصل زمستان به معضل جدی تبدیل شده و قابل نگرانی حکومت و مردم است.

میوندی همچنان گفت: نبود حمل و نقل  منظم شهری، کمبود ساحات سبز، عدم دسترسی به برق منظم و استفاده از مواد سوخت آلوده‌کننده در فصل زمستان به‌ویژه زغال سنگ از دیگر عواملی است که سبب آلودگی شهر کابل شده است.

میوندی تأکید کرد: اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست در هماهنگی با دیگر اداره‌های حکومتی برنامه‌های را  کاهش آلودگی هوا در شهر کابل دارد.

رییس اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست در ادامه گفت که دو برنامه پنج‌ساله برای جلوگیری، کاهش و مدیریت آلودگی هوا برای شهر کابل و ولایات تهیه و تصویب شده است.

به گفته‌ی وی، اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست در زمستان سال گذشته، ۱۱ مورد برنامه‌ی زمستانی داشت و ۸۰ درصد آن‌را اجرا کرده است.

این در حالی است که چند روز پیش سایت «Air Visual» از منابع بررسی‌کننده‌ آلودگی هوا، شهر کابل را برای چند روز پی‌هم در صدر فهرست شهرهای آلوده‌ جهان قرار داده بود.

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/social/news/13980916000825

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading