بازتاب نیوز

فرامرز تمنا از «غنی» اعلام حمایت کرد

١٧ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «فرامرز تمنا» رییس دسته‌ انتخاباتی «تدبیر و توسعه» از دسته انتخاباتی «دولت‌ساز» به ریاست اشرف غنی، پس از دو ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کرد.

تمنا که در جریان کارزارهای انتخاباتی، دست‌کم دوبار غنی را به مناظره دعوت کرده بود، اکنون با انتشار اعلامیه‌ای مشترک با دسته انتخاباتی دولت‌ساز، گفته است که «تدبیر و توسعه» دعوتِ «دولت‌ساز» مبنی بر همکاری و اعلام حمایت از این دسته انتخاباتی را پذیرفته و «مشارکتش را با رهبری این تیم جهت دست‌یابی به افغانستان امن و توسعه‌یافته اعلام می‌کند».

این اعلامیه از سوی دسته انتخاباتی «دولت‌ساز» و «تدبیر و توسعه» به صورت مشترک منتشر شده است.

در اعلامیه تصریح شده است که تجربه سیاست‌ورزی دهه‌های گذشته نشان می‌دهد که باید همه شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی در روند توسعه و پیش‌رفت، نقش بازی کنند و «هیچ عزم و اراده‌ای برای انکشاف کشور باید نادیده گرفته نشود.»

رهبری دسته‌های انتخاباتی «دولت‌ساز» و «تدبیر و توسعه» در اعلامیه مشترک‌شان، این دو دسته انتخاباتی را «برنامه‌محور» توصیف کرده و گفته‌اند که برای دست‌یابی به یک افغانستان شکوفا، امن و توسعه‌‌یافته که همه شهروندان آن دست‌رسی برابر و همیشه‌گی به رفاه، آزادی و آگاهی داشته باشند، تلاش می‌کنند و بر همین مبنا نیز ائتلاف کرد‌ه‌اند.

«دولت‌ساز» و «تدبیر و توسعه» از «دست‌اندرکاران انتخاباتی» خواسته‌اند تا «به روند و فیصله‌های قانونی» احترام بگذارند و اصول و لوایح انتخاباتی را رعایت کنند.

از جانب دیگر، این دو دسته انتخاباتی نسبت به اعلام نشدن، نتایج انتخابات مطابق تقویم از قبل تعیین شده، ابراز تأسف کرده‌ و آن را به ضرر کشور خواندند.

در اعلامیه آمده است: «تاخیر اعلام نتایج و هم‌چنان ایجاد هر نوع بحران به زیان کشور تمام شده و آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی آن را شهروندان کشور متحمل می‌شوند.»

به نوشته 8 صبح، این دو دسته انتخاباتی از کمیسیون مستقل انتخابات نیز خواسته‌اند که نتایج انتخابات را در روشنی قانون و هرچه زودتر اعلام کند.

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/politics/news/13980917000135

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading