بازتاب نیوز

​انصارالله یمن: استخوان‌های عربستان را در این ۵ سال خُرد کردیم

١٧ قوس ١٣٩٨ پایگاه خبری پیام آفتاب

​انصارالله یمن: استخوان‌های عربستان را در این ۵ سال خُرد کردیم
وقتی «عادل الجبیر»، وزیر مشاور در امور خارجه سعودی، روز جمعه از امکان رسیدن به آتش‌بس در یمن و امکان مشارکت انصارالله در آینده کشورشان گفت، پاسخ محکمی از سوی این جنبش شنید.
این سخنان گستاخانه و از موضع قدرت این وزیر خارجه سابق در حالی است که رژیم اشغالگرِ خانه خدا در جنگی که خودش با کمک برخی کشورهای عربی و قدرت‌های اروپایی و آمریکایی به راه انداخته، کاملاً زمین‌گیر شده‌است.
«ضیف‌الله الشامی»، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، در صفحه توئیتر خود و در پاسخ به «الجبیر» نوشت: «از جمله دستمایه‌های تمسخر در جهان موجودی به نام الجبیر است که سعی می‌کند استخوان‌های درهم شکسته و پراکنده سعودی طی پنج سال گذشته توسط قهرمانان یمنی را ترمیم کند. یمنی‌ها همه چیز خود را فدا نکردند تا یکی مثل او (الجبیر) در کشورشان به آنان امر و نهی کند».
البته این تنها واکنش انقلابیبون یمن نبود. «عبدالملک العجری» عضو کمیته ملی یمن نیز در واکنش به این اظهارات گفته: «این اقدامی تحریک‌آمیز است که طرف‌های خارجی دربارهٔ نقش انصارالله در آینده یمن حرف بزنند. گویی می‌خواهند لطفی کنند و هدیه‌ای به ما بدهند. این موضوع قابل قبول نیست».
گفتنی است تمام واکنش‌ها به این سخنان از موضع قدرت و البته موهومِ «جبیر» است که در نشست گفت‌وگوی مدیترانه‌ای در رم پایتخت ایتالیا گفته بود: «تمامی یمنی‌ها از جمله حوثی‌ها در آینده یمن نقش دارند و احتمال رسیدن به آتش‌بس و در گام بعدی، حل و فصل بحران وجود دارد». این سخنان از آن جهت موهوم است که گویی برنده جنگ و پیش برنده صلح و تعیین‌کننده شرایط صلح یمن آل‌سعود است، در حالی که واقعیت‌ها چیز دیگری است. انصارلله فقط در یک قلم، با حمله به آرامکو، سعودی‌ها را به خاک سیاه نشاندند.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/91355/انصارالله-یمن-استخوان-های-عربستان-این-۵-سال-خ-رد-کردیم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading