بازتاب نیوز

اتحادیه اروپا از تاخیر در اعلام نتایج انتخابات افغانستان انتقاد کرد

١٩ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «پیری مایدون» سفیر اتحادیه اروپا در کابل امروز سه‌شنبه (19 قوس) در مراسم گرامی داشت از روز جهانی حقوق بشر در کابل، تاخیر در اعلام نتایج انتخابات افغانستان را به باد انتقاد گرفت.

مایدون از تلفات گسترده غیرنظامیان و نقض حقوق بشر در افغانستان هشدار داد و گفت: در پروسه انتخابات ریاست جمهوری نیز یکی از حقوق شهروندان نقض شده است.

وی افزود: شهروندان افغانستان بیش از دو ماه برای اعلام نتایج انتخابات انتظار کشیده‌اند اما تاکنون نتایج این پروسه اعلام نشده . به گفتۀ وی "یکی از حقوق بشری (حق تعیین سرنوشت) مردم افغانستان در این پروسه نقض می‌شود".

نتایج انتخابات ریاست جمهوری شش میزان با گذشت بیش از دو ماه تاکنون اعلام نشده است؛ اعلام نتایج انتخابات به دنبال یک بار تاخیر برنامه ریزی شده پس از آن دوباره به تاخیر افتاد که اکثر تیم‌های انتخاباتی با پروسه بازشماری برخی آرا مخالفت کردند.

تاکنون اختلاف روی تفتیش شماری از آرای انتخابات به دلیل فقدان یا نادرستی معلومات بایومتریک حل ناشده باقی مانده و پروسه انتخابات نیز با یک بن‌بست روبرو شده است.

به نوشته جمهور، در همین حال کمیسیون انتخابات گفته که امروز یا فردا درباره اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری تصمیم خواهد گرفت.

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/politics/news/13980919000703

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading