بازتاب نیوز

خشونت بالای یک زن در ولایت بامیان

٢٠ قوس ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز


داکتران می‌گویند که این زن زیر مراقبت‌های جدی قرار دارد اما برای تداوی بیشتر ممکن به کابل منتقل شود.

داکتر فروغ‌الدین امیری، سرطبیب شفاخانه ولایتی بامیان گفت که حمیده از ناحیه صورت و هردو دست جراحت قاطعه دارد و مامایش از ناحیه بازو زخمی شده است. او گفت که حمیده نیاز به مراقبت اختصاصی اورتوپیدی وجراحی عصب نیاز دارد.

حمیده زن ۲۵ سالۀ باشندۀ ولایت بامیان میگوید: شوهرم مرا بی سرنوشت درخانه پدرم مانده بود وقتی از وظیفه آمد مثل دزد شب هنگام خانه پدرم داخل شد، مامایم را با مرمی زد و بالای من تیل انداخت تا آتش بزند اما گوگرد آتش نگرفت و با چاقو رگ‌های هردو دستم و صورتم را قطع کرد.

جنرال محمد صادق مرادی، قوماندان پولیس نیز گفته‌های حمیده را تصدیق کرده گفت که به قوماندانی امنیه یکه ولنگ دستور داده شده است تا مظنون را بازداشت کند.

آقای مرادی گفت: شوهر این دختر که در ولایت کندهار عسکر اردو است، گفته می‌شود معتاد به مواد مخدر است و دیشب وقتی خانۀ پدر خانمش می‌شود ابتدا مامای زنش را با مرمی میزند که حالا زخمی است و پس از آن بندهای دست و صورت خانم خود را می‌برد.

این در حالی است که این رویداد در سالروز اعلامیۀ حقوق بشر و نیز همزمان با کارزار ۱۶روزۀ محو خشونت در برابر زنان در ولایت بامیان اتفاق افتاده است.

بامیان در سال‌جاری خورشیدی شاهد خشونت‌هایی چون قتل، تجاوز جنسی و خودکشی زنان بوده است.

بربنیاد آمارهای نهادهای مدافع حقوق زنان در بامیان امسال ۱۲ فیصد میزان خشونت در برابر زنان این ولایت افزایش یافته است.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/خشونت-زن-بامیان.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading