بازتاب نیوز

مرد سوریایی در آلمان در پیوند به ۱۹ مورد قتل به حبس ابد محکوم شد

٢٤ جدي ١٣٩٨ دويچه وله

محکمه عالی منطقه‌ای در شهر اشتوتگارت آلمان روز دوشنبه یک مرد متولد سال ۱۹۸۸ در سوریه را در پیوند به قتل گروهی از مردم در شمال این کشور به حبس ابد محکوم نمود.

این مرد با سه متهم دیگر روز دوشنبه محکمه شهر اشتوتگارت آلمان محاکمه شد. گفته می‌شود که این چهار تن عضو "جبهه النصره" در سوریه بوده اند. "جبهه النصره" یکی از شاخه شبکه القاعده می‌باشد که در حال حاضر، به نام هیئت تحریر الشام شناخته می‌شود. گفته می‌شود که این مرد دو تن را شخصاً به قتل رسانده و در کشتن ۱۷ نفر دیگر نیز سهم داشته است.

بیشتر بخوانید: جوان عراقی به جرم قتل دختر آلمانی به حبس ابد محکوم شد

بر بنیاد اظهارات شاهدان عینی، این مرد دست کم ۱۹ تن را در یک انبار زباله در نزدیک شهر رقه در سال ۲۰۱۳ به قتل رسانده بود.قربانیان، اعضای خانواده نیروهای امنیتی، اردو و پولیس سوریه بوده اند که در پی تسخیر شهر رقه توسط این گروه بازداشت شده بودند.

محکمه عالی منطقه‌ای در اشتوتگارت سه متهم دیگر را به حبس چندین ساله محکوم نمود.این چهار نفر به عنوان پناهجو در سال های پسین وارد آلمان شده بودند و در بخش های مختلف این کشور زندگی می‌کردند.

aj/af (dpa), Infomigrants

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/مرد-سوریایی-در-آلمان-در-پیوند-به-۱۹-مورد-قتل-به-حبس-ابد-محکوم-شد/a-51999645?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading