بازتاب نیوز

عدم تکمیل نقشه جامع شهر هرات/ با ساخت و سازهای غیرقانونی برخورد می‌شود

٢٤ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

«فریدون سروری» رئیس اداره شهر سازی هرات در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس با اشاره به تلاش‌های این اداره برای تهیه نقشه جامع شهری هرات گفت: نقشه جامع شهری هرات برای تامین نیازهای شهری و طراحهای لازم برای رفاه مردم تدوین شده و به وزارت شهرسازی افغانستان ارسال شده است. 

وی افزود: دولت آمادگی لازم برای اجرای این طرح را دارد. 

سروری ادامه داد: در حال حاضر تمام تلاش برای تکمیل نقشه بزرگ شهر هرات صورت گرفته و تنها طرح های اساسی باید در نقشه گنجانده شده و پس از رایزنی دولت و بانک جهانی و برطرف کردن مشکلات تا پایان سال میلادی این طرح عملیاتی خواهد شد.

وی به مشکلات شهر هرات اشاره کرد و گفت: ساخت و ساز غیراستاندارد و غیرقانونی در مرکز شهر و در محوطه بناهای تاریخی، نبود پارگینک و ترمینال، نبود سیستم شهری از جملات مشکلات اصلی شهر هرات است که باید برنامه دقیق در مورد آن صورت گیرد.

از طرف دیگر نیز «غلام حبیب هاشمی» عضو شورای ولایتی هرات بیان داشت: جای تاسف است با اینکه ولایت هرات یک ولایت تمدنی و باستانی بوده اما نقشه جامع برای برنامه ریزی دقیق در این مورد وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر تمام ساخت و سازها در شهرغیر قانونی و بدون مجوز صورت گرفته و هیج برنامه و توجهی برای اجرایی شدن نقشه شهری هرات وجود ندارد و باید حکومت در اولین فرصت نقشه بزرگ شهری را برای رفع  مشکلات تدوین کند.

«جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات نیز با اشاره به ایجاد کمیسیون مبارزه با ساخت و ساز های بی رویه به دستور والی هرات گفت: به تازگی این کمیسیون در مناطق مختلف شهر و بخصوص در مناطق بناهای تاریخی شهر هرات در حال بررسی است و ساختمان‌های غیرقانونی را تخریب می‌کند.

وی بیان داشت: اداره محلی هرات تاکید بر آن دارد تا در اولین فرصت نقشه بزرگ شهری هرات از سوی حکومت عملی شود و تمامی تلاش  خود را برای کامل شدن طرح ها و نیازمندیهای نقشه شهری هرات انجام خواهد داد.

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/politics/news/13981024000875

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading