بازتاب نیوز

حمایت بانک جهانی از برنامه‌های اقتصادی و توسعه ای حکومت افغانستان

٢٥ جدي ١٣٩٨ خبرنامه

ارگ ریاست جمهوری در یک اعلامیه‌ گفته است که بانک جهانی از برنامه های اقتصادی و توسعه ای حکومت افغانستان حمایت کرده است.

در خبرنامه ارگ آمده است که محمد اشرف غنی، رییس جمهور شام روز گذشته(سه شنبه، ۲۴ جدی) طی دیداری با هارتویگ شیفر، معاون بانک جهانی در امور آسیای جنوبی و هیات همراه اش، در مورد کمک ها و حمایت های این بانک از افغانستان بحث و تبادل نظر کرده‌ و بانک جهانی حمایت خود را از برنامه های اقتصادی و توسعه ای افغانستان اعلام کرده است.

بر اساس این خبرنامه، در این دیدار که در ارگ انجام شده و رییس بانک جهانی در افغانستان نیز حضور داشته، اشرف غنی برنامه های ملی حکومت افغانستان به ویژه برنامه های انکشافی در بخش های معارف، معادن، گمرکات و افزایش عواید و دورنمای اقتصادی افغانستان را تشریح کرده است.

در ادامه این دیدار رییس جمهوری در مورد بسته اصلاحات حکومت گفته است که “منطق اصلاحات ارایه خدمات بهتر، بلندبردن موثریت و ظرفیت نهادهای حکومتی است. برای آوردن اصلاحات تعهد جدی داریم و هدف ما از اصلاحات، عرضه خدمات مؤثر، یکسان و مبتنی بر تکنالوژی می باشد”. او همچنان به سرمایه گذاری بر منابع انرژی قابل تجدید، اعمار بندهای آب و مدیریت آن، مبارزه با فقر به منظور کاهش آن، بالا بردن محصولات زراعتی و توجه به زنجیره ارزش پیداوار زراعتی تاکید ورزید.

ارگ در خبرنامه‌ خود افزوده است که غنی با بیان این که “صادرات ما برای نخستین بار بیشتر از یک میلیارد دالر شده است”، گفته است: “ما بالای پروژه های برق افغانستان سرمایه گذاری زیادتر خواهیم کرد”.

او بر اهمیت اتصال منطقه ای افغانستان تاکید کرده و گفته است که این اتصال برای حکومت افغانستان و تلاش های اقتصادی و ترانزیتی در منطقه مهم است.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/01/15/حمایت-بانک-جهانی-از-برنامه‌های-اقتصاد/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading