بازتاب نیوز

بانک جهانی از برنامه توسعه اقتصادی افغانستان حمایت می‌کند

٢٥ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان روز گذشته(سه شنبه) طی دیداری با« هارتویگ شیفر» معاون بانک جهانی در امور آسیای جنوبی در مورد حمایت این بانک از افغانستان گفتگو کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، غنی برنامه‌های دولت افغانستان به ویژه برنامه‌های توسعه در بخش آموزش و پرورش، معادن، گمرکات و افزایش درآمد و دورنمای اقتصادی افغانستان را تشریح کرده است.

در ادامه این دیدار رییس جمهوری افغانستان به اشاره به لزوم اصلاحات در ساختار اقتصادی گفت: برای اصلاحات تعهد جدی داریم و خدمات به صورت برابر برای تمام مردم و براساس تکنولوژی روز خواهد بود.

غنی همچنین به سرمایه‌گذاری در منابع انرژی قابل تجدید،  ایجاد سدهای آب و مدیریت آن، مبارزه با فقر به منظور کاهش آن، بالا بردن محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: صادرات ما برای نخستین بار بیشتر از یک میلیارد دلار افزایش یافته و ما در حال سرمایه گذاری در بخش تولید برق در افغانستان هستیم.  

به نوشته ارگ، وی بر اهمیت اتصال منطقه‌ای افغانستان تاکید کرده و بیان داشت: این اتصال برای حکومت افغانستان و تلاش های اقتصادی و ترانزیتی در منطقه مهم است.

معاون بانک جهانی نیر در این دیدار بر حمایت این از برنامه‌های توسعه اقتصادی افغانستان تاکید کرد.

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/politics/news/13981025000167

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading