بازتاب نیوز

جان باختن 39 نفر به دلیل شرایط بد آب و هوایی در افغانستان

٢٥ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، اداره ملی مبارزه با حوادث افغانستان اعلام کرد که به دلیل شرایط بد آب و هوایی در این کشور از روز یکشنبه تاکنون دستکم 39 نفر جان خود را دست دادند.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، این وزارتخانه افزود که در این چهار روز به دلیل بارش شدید برف، سیلاب و نیز رانش زمین حدود 300 خانه آسیب دیده‌اند.

در روز دوشنبه نیز دمای هوای کابل به منفی 15 درجه سانتیگراد کاهش یافت و مردم برای رفت و آمد در جاده‌های پوشیده در برف دچار مشکل بودند.

براساس این گزارش، مقامات برای بازکردن راه‌های مواصلاتی و بزرگراه‌ها که به دلیل بارش شدید برف و بهمن مسدود شده تلاش می‌کنند و بالگردهای نظامی در حال تخلیه مردم هستند.

بارش شدید برف در حالی جریان دارد که به گفته «سید حسین عالمی بلخی» وزیر امور مهاجرین افغانستان نزدیک به 400 هزار نفر در افغانستان به دلیل جنگ و حوادث طبیعی از خانه‌های خود آواره هستند و دستکم 95 هزار خانوار آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند.

بلخی در اواخر آذر ماه در نشستی که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی مهاجرت برگزار شده بود گفته بود که برای کمک به 28 هزار خانواده آسیب‌پذیر هیچ بودجه‌ای وجود ندارد.

افغانستان| بارش اولین برف در ولایت هرات 6 کشته برجا گذاشتاعلام آمادگی طالبان برای تامین امنیت موسسات امدادی و نهادهای خیریه

اخیراً نیز طالبان با انتشار بیانیه‌ای از آمادگی این گروه برای همکاری و نتامین امنیت موسسات امدادی و نهادهای خیریه‌ای خبر داد که می‌خواهند به آسیب‌دیدگان و نیازمندانی که در بارش‌های اخیر متضرر شده‌اند کمک‌رسانی کنند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/25/2182335/جان-باختن-39-نفر-به-دلیل-شرایط-بد-آب-و-هوایی-در-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading