بازتاب نیوز

۳۷ پناهجوی اخراج شده از آلمان به کابل رسیدند

٢٩ جدي ١٣٩٨ دويچه وله

یک مقام وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان به خبرگزاری آلمان (دی پی ای) گفت که هواپیمای حامل ۳۷ پناهجوی اخراجی صبح چهارشنبه در میدان هوایی کابل نشست کرد.

به شبکه تلگرام ما بپیوندید! 

این سی و یکمین دور اخراج گروهی پناهجویان رد شده افغان از آلمان است که با هواپیماهای چارتر صورت می‌گیرد. روند اخراج گروهی پناهجویان افغان از آلمان در دسمبر سال ۲۰۱۶ شروع شد.

از اواخر ۲۰۱۶ به این سو مجموعاَ ۸۰۰ پناهجوی مرد رد شده از آلمان به افغانستان اخراج شده اند.

اخراج پناهجویان رد شده افغان از آلمان با وجود انتقادهای سازمان‌های حقوق بشری ادامه می‌یابد. این سازمان‌ها می‌گویند که به دلیل جنگ جاری علیه طالبان و داعش، وضعیت امنیتی افغانستان برای اخراج این پناهجویان مناسب نیست و آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.

گروه‌های طالبان و داعش تقریباَ به صورت روزمره حملاتی را علیه نیروهای امنیتی و مقام‌های حکومتی انجام می‌دهند که اغلباَ مردم ملکی در این حملات قربانی می‌شوند.

ماه گذشته تادامیچی یاماموتو، نماینده خاص دبیرکل ملل متحد گفت که از سال ۲۰۰۹ به این سو بیش از ۱۰۰ هزار فرد ملکی افغان کشته یا زخمی شده اند.

در همین حال، نمایندگان ایالات متحده امریکا و طالبان در ماه دسمبر مذاکرات شان را در قطر از سر گرفتند تا یک راه حل سیاسی برای این منازعه طولانی مدت دریابند.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده خاص ایالات متحده امریکا برای روند صلح گفته است که فعلاَ این مذاکرات دچار وقفه شده است تا طالبان راجع به درخواست امریکا مبنی بر کاهش خشونت مشورت کنند.

با وجود این، گزارش‌هایی از مذاکرات غیررسمی میان دو جانب وجود دارد. طالبان تا حالا از توافق به یک آتش‌بس خودداری کرده اند.

na/af (dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/۳۷-پناهجوی-اخراج-شده-از-آلمان-به-کابل-رسیدند/a-52008287?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading