بازتاب نیوز

برفکوچ در کشمیر پاکستان و هند ۶۹ کشته برجا گذاشت

٢٥ جدي ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

برفکوچ در کشمیر پاکستان و هند ۶۹ کشته برجا گذاشت
خبرگزاری خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های این کشور روز سه شنبه ۱۴ جنوری (۲۴ جدی) گفته است که شماری از باشندگان محل در کشمیر در زیر برفکوچ‌ها گیرمانده و تا اکنون موفق به بیرون کشیدن آنان نشده اند. برخی از مقام‌های پاکستانی گفته اند که در اثر برفباری‌ سنگین در کشمیر چندین روستا در درۀ "نیلم" کشمیر زیر برفکوچ شده و احتمال افزایش تلفات وجود دارد. به گفتۀ مقامات گروه‌های نجات تا اکنون ۵۰ نفر را با استفاده از هلیکوپترها نجات داده اند و آمادگی‌ها برای کمک به باشندگان محل گرفته شده است. این مقام‌ها از احتمال برفباری سنگین و برفکوچ‌ها در روزهای پیشرو هشدار داده و گفته اند که در پی این حادثه بیش از ۵۰ منزل مسکونی ویران شده است. عمران خان، صدر اعظم پاکستان با خانواده‌های قربانیان این رویداد در کشمیر ابراز غم شریکی کرده و در صفحه تویترش نگاشته است: "من از اداره ملی بحران، اردو و مقامات ایالتی خواسته‌ام که برای آسیب‌دیدگان در کشمیر کمک‌های بردوستانه فراهم کنند". رویترز به نقل از مقام‌های دو کشور گفته اند که شماری از باشندگان محل در کشمیر در زیر برفکوچ‌ها گیرمانده و تا اکنون موفق به بیرون کشیدن آنان نشده اند.

برخی از مقام‌های پاکستانی گفته اند که در اثر برفباری‌ سنگین در کشمیر چندین روستا در درۀ "نیلم" کشمیر زیر برفکوچ شده و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

به گفتۀ مقامات گروه‌های نجات تا اکنون ۵۰ نفر را با استفاده از هلیکوپترها نجات داده اند و آمادگی‌ها برای کمک به باشندگان محل گرفته شده است.

این مقام‌ها از احتمال برفباری سنگین و برفکوچ‌ها در روزهای پیشرو هشدار داده و گفته اند که در پی این حادثه بیش از ۵۰ منزل مسکونی ویران شده است.

عمران خان، صدر اعظم پاکستان با خانواده‌های قربانیان این رویداد در کشمیر ابراز غم شریکی کرده و در صفحه تویترش نگاشته است: "من از اداره ملی بحران، اردو و مقامات ایالتی خواسته‌ام که برای آسیب‌دیدگان در کشمیر کمک‌های بردوستانه فراهم کنند".    

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/200758/برفکوچ-کشمیر-پاکستان-هند-۶۹-کشته-برجا-گذاشت

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading