بازتاب نیوز

احکام تازه رییس جمهور و عدم مشروعیت شورای عالی صلح

٢٥ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز


با تصمیم تازه رییس جمهور، تمام امور مربوط به صلح از سوی حکومت، از طریق و در هماهنگی با وزارت دولت در امور صلح انجام گرفته و به این ترتیب شورای عالی صلح به صورت کامل در حاشیه قرار خواهد گرفت.

احکام جداگانه رییس جمهور برای وزارت دولت در امور صلح در نشست اخیر این وزارت مطرح شده است.

در خبرنامه وزارت دولت در امور صلح آمده است که مطابق حکم جداگانه رییس جمهور، تمام امور مربوط به صلح از سوی حکومت، از طریق و در هماهنگی با وزارت دولت در امور صلح صورت می‌ گیرد.

خبرنامه به نقل از عبدالسلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح آورده است که مقام عالی ریاست جمهوری با صدور حکم، وزارت دولت در امور صلح را عهده ‌دار دارالانشای کمیته ارشد هماهنگی در امور صلح ساخته و این کمیته باید هماهنگی در تصمیم‌ گیری روی ابعاد مختلف پروسه صلح را ایجاد کند.

به گفته وی، در مقطع مهم از تاریخ کشور، ایجاد صلح که آرزوی مردم افغانستان است، به عملکرد این وزارت وابسته می باشد. احکام تازه رییس جمهور برای پیشبرد صلح در حالی صادر می شود که شورای عالی صلح با هزینه های فراوان و مصارف گزاف، برای پیشبرد صلح در کشور ایجاد شده بود و برخلاف انتظار، هیچ دستاوردی نداشت.

تصمیم تازه رییس جمهور نشان می دهد که عملا شورای عالی صلح به حاشیه رفته و کارکردهای آن نیز جنبه مشروع نزد حکومت نخواهد داشت. رییس و اعضای شورای عالی صلح تا حال در این پیوند واکنش نشان نداده اند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/رییس-جمهور-شورای-عالی-صلح.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading