بازتاب نیوز

حمدالله محب: آتش‌بس زمینه‌ساز صلح پایدار در افغانستان خواهد بود

٢٥ جدي ١٣٩٨ روزنامه صبح کابل

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی، تأکید می‌کند که برقراری آتش‌بس، زمینه‌ساز صلح پایدار در افغانستان خواهد بود.

آقای محب که پس از چاشت روز چهارشنبه (۲۵ جدی) در نشستی زیر نام (گفت‌وگوی رایزانا ۲۰۲۰) در دهلی‌نو صحبت می‌کرد، گفت که طالبان در راستای تأمین صلح، جدی نیستند.

او افزود: «آتش‌بس، تسریع‌کننده‌ی صلح پایدار است؛ زیرا مردم افغانستان با جدیت خواهان برقراری آن استند و این امر به مردم و دولت افغانستان ثابت خواهد کرد که دشمنان ما، نه تنها در مورد صلح جدی نیستند، بلکه این موضوع نیز در کنترل آن‌ها نیست.»

آقای محب، تأکید کرد که دولت افغانستان، در راستای مبارزه با هراس‌افگنی اراده‌ی جدی دارد. او گفت که تروریزم و افراط گرایی، پیروز نخواهد شد و مردم افغانستان با قاطعیت در برابر آن مبارزه خواهد کرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود، از کشورهای منطقه نیز خواست تا در راستای کاهش خشونت‌ها و تأمین صلح در افغانستان، همکاری کنند.

آقای محب، در حالی روی برقراری آتش‌بس در افغانستان تأکید می‌کند که پیش از این، سهیل شاهین، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، گفته بود، آتش‌بس با دولت افغانستان، زمانی برقرار می‌شود که گفت‌وگوهای بین‌الافغانی برگزار و توافقی نیز به دست آید. او افزوده بود که تا آن زمان، آتش‌بس تنها با امریکا برقرار خواهد شد.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/ceasefire-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading