بازتاب نیوز

رییس اجرایی: رسانه‌های دولتی باید ملی شوند

٢٥ جدي ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: عبدالله عبدلله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، در نشست کمیته فرهنگ و هنر شورای وزیران تأکید کرده است که رسانه‌های دولتی باید به جای حکومتی بودن، ملی شوند.

نشست کمیته فرهنگ و هنر شورای وزیران امروز چهارشنبه، بیست‌وپنجم جدی، به ریاست عبدالله عبدالله برگزار شده است. در این نشست روی چند اجندا از جمله طرح تغییر در محتوا، شکل، تیراژ و ساحه پوشش وسیع چهار روزنامه‌ی دولتی انیس، هیواد، کابل‌تایمز و اصلاح، بحث شده است.

وزارت اطلات و فرهنگ در این نشست گزارش داده است که در سال‌های گذشته بارها این طرح را به حکومت پیش‌کش کرده‌، اما به دلیل کمبود بودجه اجرایی نشده است.

از جانب دیگر، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی، در این نشست بهبود کار روزنامه‌های دولتی را یک ضرورت جدی  خوانده و تأکید کرده است که باید رسانه‌های دولتی ملی باشند، نه حکومتی.

او افزوده است: «در تغییرات جدید روزنامه‌ها اگر روزنامه‌ی حکومتی می‌سازید، من طرفدار آن نیستم و اگر روزنامه‌ی ملی می‌سازید که دولت آن را حمایت کند، طرفدار هستم و از آن حمایت می‌کنم.»

او هم‌چنان خواهان برگزاری سمینار دو روزه‌ای در ریاست اجرایی شده است تا در آن صاحب‌نظران نظریات و پیشنهادهای‌شان را برای بهبود کارهای روزنامه‌های دولتی مطرح کنند.

به گفته آقای عبدالله، روزنامه‌ها باید ظرفیت و قابلیت این را پیدا کنند که از طریق گرفتن پیام‌های بازرگانی به خودکفایی برسند.

هم‌چنان در نشست کمیته فرهنگی شورای وزیران روی «افراط‌گرایی و باورهای تندروانه» و ضرورت جای‌گزینی آن با فرهنگ «تساهل و مدارا» نیز بحث شده است. کمیته فیصله کرده است که باید روی جنبه‌های فرهنگی در این مورد کار جدی صورت گیرد تا فرهنگ تساهل و مدارا جای رفتارهای خشن و تندروانه را بگیرد.

لینک اصلی: https://8am.af/ceo-government-media-must-be-nationalized/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading