بازتاب نیوز

گفتمان ملی حکومتداری محلی در ولایت هرات آغاز شد

٢٥ جدي ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

گفتمان ملی حکومتداری محلی در ولایت هرات آغاز شد
این برنامه از سوی ریاست پالیسی و پلان ارگانهای محلی به همکاری تخنیکی و مالی برنامه اسلا برای دو روز در هرات ادامه خواهد داشت.

هدف این گفتمان سیستم سازی ادارات محلی افغانستان، تدوین استاد حقوقی مورد نیاز ادارات محلی، تطبیق بهتر قوانین، فرامین،احکام، هدایات، مقرره و پالیسی ها اعلام شده است.


این برنامه با حضور عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات، روح‌الله نیازی معین ادارهٔ مستقل ارگان‌های محلی و برخی ولسوالان و مقام‌های دولتی برگزار شد.
والی هرات از نقش ولسوالان در عرصه‌های مختلف تمجید کرد و راه‌اندازی این گفتمان ملی را در تبیین نقش و جایگاه ولسوالان مهم خواند.

عبدالقیوم رحیمی‌ والی هرات تصریح کرد: ولسوالان سربازان گمنام خط اول حاکمیت قانون و دفاع از افغانستان هستند.

 در این نشست روح الله نیازی معین مالی و اداری اداره مستقل ارگانهای محلی گفت:  تدویر چنین برنامه ی در قسمت حل مشکلات ولسوالیها و ولسوالان تمرکز دارد و فرصت را مساعد میساز تا مشکلات و چالشهای ولسوالی شنیده شده و بخاطر حل آن اقدامات لازم روی دست گرفته شود.

وی گفت : توجه خاص به مردم در عرصه خدمت رسانی، تأمین امنیت، ثبات و سایر مکلفیت های ولسوالان که در قوانین و لوایح وظایف آنان صراحت دارند، در تهیه و نهایی ‌سازی این طرزالعمل مورد توجه خاص قرار میگیرد.
 او خاطر نشان کرد:  اهداف اساسی ولسوالیان به عنوان یک نهاد خدمت گذار و نتیجه‌گرا به‌منظور تحکیم روابط نظام‌مند میان مردم و حکومت، تعریف و تثبیت می گردد.
 معین مالی و اداری اداره مستقل ارگانهای محلی متذکر این نقش ولسوالان در پنج بخش که در پالیسی ادارات محلی (نقشه راه برای اصلاحات) نیز صراحت دارد، مورد توجه خاص قرار خواهد گرفت.


  قبلآ برنامه مشورتی این طرز العمل در ولایت کابل،زون مشرق و غرب با اشتراک مسولین و کارکنان ولسوالی ها از ۱۶ ولایت کشور دایر گردیده بود.

و این طرزالعمل راه را برای حکومتداری خوب در سطح محلات و پاسخگوی مسولین در برابر مردم فراهم میسازد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/200767/گفتمان-ملی-حکومتداری-محلی-ولایت-هرات-آغاز

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading