بازتاب نیوز

سرهنگ آمریکایی: افغانستان تحت نظارت آمریکا بزرگترین تولیدکننده هروئین تبدیل شد

٢٥ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «داگلاس مک‌گرگور» سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا در یک برنامه تلویزیونی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور خواست تا در اقدامی قاطعانه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند.

وی با اشاره به وعده‌های انتخاباتی ترامپ برای خروج از افغانستان گفت که رئیس جمهور آمریکا با عمل نکردن به تعهداتش سبب ناامیدی مردم شده است.

مک گرگور به «فاکس نیوز» گفت که ترامپ باید مخالفان خروج از افغانستان را از کاخ سفید بیرون کند.

این نظامی بازنشسته اظهارداشت: آمریکا در افغانستان هیچ هدف راهبردی و یا هدف قابل دستیابی سیاسی و نظامی ندارد در عین حال مردم آمریکا برای خروج نیروها از افغانستان به ترامپ رأی دادند بنابراین وی باید این کار را انجام دهد.

وی با اشاره به فساد اداری گسترده در افغانستان نیز گفت که فساد گسترده در این کشور و تبدیل شدن آن به بزرگترین تولید کننده هروئین در جهان تحت نظارت آمریکا اتفاق افتاد.

گزارش تسنیم| سازمان «سیا» دلال بزرگ مواد مخدر در افغانستاندروغ آمریکا درباره هزینه 8 میلیارد دلاری مبارزه با مواد مخدر در افغانستان

گفتنی است که در سال 2001 میلادی و نگام حمله آمریکا به افغانستان مناطق زیر کشت خشخاش در افغانستان 7 هزار هکتار بود اما این مقدار در سال 2017 میلادی به 328 هزار هکتار رسید.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/25/2182437/سرهنگ-آمریکایی-افغانستان-تحت-نظارت-آمریکا-بزرگترین-تولیدکننده-هروئین-تبدیل-شد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading