بازتاب نیوز

یک هواپیما در امریکا مواد سوخت خود را بر روی مکاتب پاشید

٢٥ جدي ١٣٩٨ دويچه وله

براساس اعلام اداره اطفائیه در این رویداد تنها در زمین بازی یک مکتب ابتدایی در نزدیکی شهر لانس انجلس ۲۰ کودک و ۱۱ فرد بزرگ‌سال آسیب دیدند. مصدومین از مشکلات تنفسی و سوزش پوست شکایت داشتند، اما هیچ کس مجبور به معالجه در شفاخانه نشد. این رویداد ناشی از تخلیله مواد سوخت یک هواپیما بود که در هوا دچار مشکل شده و بخش زیادی از مواد سوخت خود را در فضای محله ای تخلیه کرد که شش باب مکتب در آن موقعیت دارند.

US-Flugzeug lässt Treibstoff über Grundschule ab (picture-alliance/dpa/S. Varley)

کودکان در این مکتب‌ها بخار بدبو را حس کردند.

این هواپیما مواد سوخت خود را در دو خط در فضا تخلیه کرد و کودکان در این مکتب‌ها بخار بدبو را حس کردند.

کارمندان اطفائیه به مردم محل گفته اند که به خاطر بوی تیل دروازه‌ها و پنجره‌هایشان را ببندند. بیش از ۷۰ تن از کارمندان اطفائیه در این ماموریت شرکت داشتند.

میدان هوایی بین‌المللی لانس آنجلس در ۲۰ کیلومتری این مکتب‌ها موقعیت دارد. این هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ شرکت هوایی دلتا به مقصد شانگهای پرواز کرده بود. 

با این حال، سخنگوی این شرکت هواپیمایی گفته است که طیاره  اندکی پس از پرواز به دلیل مشکل ماشین باید باز می‌گشت. به گفته او طیاره باید به خاطر نشست زودهنگام مواد سوختی‌اش را کم می‌کرد که این روشی معمول است.

این پرواز به چین حدود ۱۴ ساعت به طول می‌انجامید، بنابراین تانکی طیاره کاملاً پر از مواد سوخت بود. شرکت دلتا گفته این هواپیما بدون کدام مشکل نشست کرد. آژانس کنترول ترافیک هوایی ایالات متحده امریکا (اف ای ای) تحقیقاتش را در این زمینه آغاز کرده است.

این اداره گفته است که برای تخلیه سوخت هواپیما در فضا مقرراتی وجود دارد که براساس آن، مواد سوخت باید در ارتفاع بلند و بر فضای مناطق غیرمزدحم آزاد شود تا پیش از رسیدن به زمین از بین برود و در هوا منحل گردد.

qu/fab (dpa, afp, ap)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/یک-هواپیما-در-امریکا-مواد-سوخت-خود-را-بر-روی-مکاتب-پاشید/a-52010102?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading