بازتاب نیوز

کمیشنران پیشین کمیسیون انتخابات به دو نیم سال زندان محکوم شدند

٢٥ جدي ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

کمیشنران پیشین کمیسیون انتخابات به دو نیم سال زندان محکوم شدند

اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی،متهم به کم‌کاری، سوء استفاده از صلاحیت و اضافه کردن آرأی انتخابات مجلس نمایندگان سال گذشته در افغانستان هستند
دادگاۀ ابتدایی این اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به تاریخ دوازدهم ماه سنبله سال جاری هجری خورشیدی برگزار شد که در آن هرکدام از این اعضا، به پنج سال زندان محکوم شده بودند.

عبدالعزیز آریایی، حمیرا حقمل، عبدالبصیر فایز، اعضای پیشین کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی و عبدالبدیع صیاد، معاذالله دولتی، رفیع الله بیدار، عبدالقادر قریشی، حفیظ‌الله هاشمی، ملیحه حسن و وسیمه بادغیسی اعضای پیشین کمیسیون انتخابات به ابطال آرای صالح محمد صالح در چهار محل رأی‌دهی در ولایت کنر متهم اند.

دادگاۀ استیناف خواهی این کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، صبح روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۴جدی) آغاز شد اما بدلیل به درازا کشیده شدن دادگاه، فیصلۀ آن به امروز موکول شده بود.

در پی برگزاری انتخابات جنجالی مجلس نمایندگان افغانستان، رییس‌جمهور غنی در ماه دلو سال گذشته اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را برکنار و به لوی سارنوالی معرفی کرد.

در پایان نشست روز گذشتۀ دادگاه، وکیلان مدافع این اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، فیصله‌های دادگاه را سیاسی خوانده بودند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/200773/کمیشنران-پیشین-کمیسیون-انتخابات-دو-نیم-سال-زندان-محکوم-شدند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading