بازتاب نیوز

حکم دوونیم سال زندان برای هر یک از ۱۰ کمیشنر پیشین انتخاباتی

٢٥ جدي ١٣٩٨ صدای آمریکا

محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی و مبارزه با فساد اداری افغانستان ۱۰ کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را هر یک به دو سال و شش ماه زندان محکوم کرد.

این محکمۀ دیروز (سه شنبه) آغاز شد و اما به دلیل طولانی شدن محکمه، فیصله آن به امروز موکول شده بود.

عبدالبدیع صیاد و عبدالعزیز آریایی، روسای پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و شکایات‌ انتخاباتی افغانستان نیز شامل این افراد اند.

بر اساس معلومات لوی سارنوالی افغانستان این کمیشنران به کم‌کاری، سوءاستفاده از صلاحیت و ابطال آرای یکی از نامزدان انتخابات پارلمانی متهم اند.

انیسه رسولی، قاضی محکمه روز چهارشنبه ۱۵ جنوری (۲۵ جدی) گفت: "این فصیله قاطع و نهایی نیست و یک محکمۀ دیگر نیز در پیشرو دارید که شما می‌توانید تمیز طلب شوید."

این در حالی است که محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی و مبارزه با فساد اداری حدود پنج‌ونیم ماه پیش، این کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را هر یک به پنج - پنج سال زندان محکوم کرده بود.

عبدالعزیز آریایی، حمیراه حقمل، عبدالبصیر فایز، عبدالبدیع صیاد، وسیمه بادغیسی، معاذ الله دولتی، رفیع الله بیدار، عبدالقادر قریشی، ملیحه حسن و حفیظ‌ الله هاشمی شامل کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی اند که توسط محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی افغانستان به زندان محکوم شده اند.

این در حالی است که دستگیر هدایت و علی رضا روحانی، دو کمیشنر پیشین کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی از سوی این محکمه ابتدایی بی‌گناه شناخته شده بودند.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/former-iec-and-ecc-commissioners-sentenced-to-jail/5246329.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading