بازتاب نیوز

کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی به دوونیم سال زندان محکوم شدند

٢٥ جدي ١٣٩٨ سلام وطندار

دادگاۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری امروز (چهارشنبه، 25 جدی/دی) ده کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را به ۲سال و ۶ ماه زندان محکوم کرد.

عبدالبدیع صیاد، معاذالله دولتی، رفیع‌الله بیدار، عبدالقادر قریشی، حفیظ‌الله هاشمی، ملیحه حسن و وسیمه بادغیسی از اعضای پیشین کمیسیون انتخابات و عبدالعزیز آریایی، حمیرا حقمل، عبدالبصیر فایز، اعضای پیشین کمیسیون شکایات انتخاباتی هر یک به دوونیم سال زندان تنفیذی محکوم به مجازات شده‌اند.

اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی به کم‌کاری، استفادۀ‌سوء از صلاحیت و اضافه‌کردن آرأی انتخابات سال گذشتۀ مجلس نماینده‌گان متهم هستند.

دادگاۀ ابتدایی اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، ماه سنبله ام‌سال برگزار شد که در آن هر یک از این اعضا، به پنج سال زندان محکوم شده بودند.

دادگاۀ استیناف خواهی این کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۴جدی/دی) آغاز شد، اما فیصلۀ آن به امروز مانده بود.

اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان ماه دلو سال گذشته پس از برگزاری انتخابات جنجالی مجلس نماینده‌گان از سوی رئیس جمهور غنی برکنار و به دادستانی کل معرفی شدند و دادستانی کل آنان را ممنوع‌الخروج اعلام کرده بود.

در این زمینه:

عدالت فقط برای کمیشنران؛ دادگاه «سیاسی» حکم کرد

کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی برکنار شدند

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=52518

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading