بازتاب نیوز

محب: روند صلح در کنترول طالبان نیست!

٢٥ جدي ١٣٩٨ خبرنامه

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان می گوید که طالبان در مورد صلح جدی نیستند و کنترول این روند در دست این گروه نیست.

محب امروز چهارشنبه(۲۵جدی) در سخنانی در کنفرانس “گفتگوی رایزیانا” در دهلی نو، تاکید کرد: “در جایی‌که چالش است، فرصت هم است و افغانستان در رابطه به احتمال صلح نگران نیست”.

او افزود: “خشونت و تروریسم در افغانستان طرفدارانی ندارد؛ ولی صلح و آرامش دارد. آتش‌بس تسریع‌کننده صلح پایدار است، زیرا مردم افغانستان با جدیت خواهان آن هستند و این امر به مردم و دولت افغانستان ثابت خواهد کرد که دشمنان ما نه تنها در مورد صلح جدی نیستند، بلکه این موضوع نیز در کنترول آن‌ها نیست که مسئولیت خویش در یک معامله آینده را تأمین نمایند”.

مشاو امنیت ملی رییس جمهور با بیان این که حکومت افغانستان به همان اندازه که برای صلح اراده دارد، به همان اندازه در برابر خشونت نیز اراده جدی دارد، تاکید کرد که هیچ پیروزی برای خشونت و تروریزم وجود ندارد و ملت افغانستان با قاطعیت در برابر آن ایستادگی می‌کند.

محب با بیان این که نیروهای امنیتی افغانستان امنیت انتخابات را به خوبی تأمین کردند و توانستند در شرق کشور داعش را ریشه‌کن کنند، خاطرنشان کرد: “مردم و دولت افغانستان برای شرکت و دخیل‌شدن در مذاکرات صلح آماده هستند. اما اگر آن‌ها از پاسخ دادن به این فراخوان امتناع می‌ورزند، آماده مواجهه با نیروی عمومی ملت افغانستان باشند”.

او هند را یکی از هم‌کاران کلیدی افغانستان خوانده، از کمک های این کشور در بخش آموزش سربازان و دانشجویان افغانستان قدردانی کرد.

مشاور امنیت ملی رییس جمهور با اشاره به تنش های اخیر در منطقه، خواهان حل آن از طریق گفتگو شد.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/01/15/محب-روند-صلح-در-کنترول-طالبان-نیست/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading