بازتاب نیوز

قانون «تنظیم امور ترانسپورت جاده» از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

٢٥ جدي ١٣٩٨ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: مجلس نمایندگان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه، ۲۵ جدی) خود قانون «تنظیم امور ترانسپورت جاده» را پس از دو سال با اکثریت آرا تصویب کرد.

حلیمه عسکری، عضو کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نمایندگان حین ارایه‌ی قانون تنظیم امور ترانسپورت جاده، گفت که تصویب این قانون زمینه‌ی تنظیم خدمات ترانسپورتی را براساس معیارهای ملی و بین‌المللی فراهم می‌کند.

خانم عسکری افزود که تشویق و حمایت سکتور خصوصی به‌منظور عرضه‌ی خدمات ترانسپورتی، تحکیم و توسعه‌ی روابط کشور با کشورها و سازمان‌های بین‌المللی در بخش ترانسپورت جاده و تأمین مصونیت حمل‌ونقل مسافران و اموال تجاری از دیگر اهداف تصویب این قانون می‌باشد.

قانون تنظیم ترانسپورت جاده در هفت فصل و ۵۲ ماده تنظیم شده است که از سال ۱۳۹۶ خورشیدی به این طرف براساس فرمان تقنینی رییس‌جمهوری کشور نافذ است.

گفتنی است که فرمان تقنینی رییس‌جمهور در مورد قانون تنظیم امور ترانسپورت جاده برای طی مراحل قانونی سال گذشته از سوی وزارت عدلیه و وزارت دولت در امور پارلمانی به مجلس نمایندگان ارسال شده بود.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/91324/law-of-regulation-road-transport-affairs-passed-by-house-of-representatives/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading