بازتاب نیوز

کمیته ارشد هماهنگی در امور صلح ایجاد شد

٢٥ جدي ١٣٩٨ خبرنامه

مسوولان در وزارت دولت در امور صلح می گویند، “کمیته ارشد هماهنگی در امور صلح”، بر اساس حکم رئیس جمهور ایجاد شده است.

ناجیه انوری، سخنگوی وزارت دولت در امور صلح امروز چهارشنبه(۲۵جدی) در یک پیام ویدیویی به ‌رسانه‌ها گفته است: “این کمیته که ریاست آن ‌را وزیر دولت در امور صلح به‌ عهده دارد، در راستای ایجاد هماهنگی بین این وزارت و چهارده نهاد دولتی ذیدخل دیگر فعالیت می‌کند، تا تصمیم‌گیری پیرامون موارد مختلف پروسه صلح در یک انسجام انجام شود”.

انوری افزوده است: “کمیته ارشد هماهنگی در امور صلح” گزارش کاری‌اش را به‌شخص رئیس جمهور ارائه خواهد کرد.

به گفته سخنگوی وزارت دولت در امور صلح، دفتر شورای امنیت ملی، ریاست عمومی اداره‌ امور ریاست‌جمهوری، اداره‌ ارگان‌های محلی و وزارت‌های امور خارجه، زراعت، آبیاری و مالداری، انرژی و آب، امور سرحدات و قبایل، ارشاد، حج و اوقاف و و وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان و نیز معینیت پالیسی وزارت مالیه، جمعیت افغانی سره‌میاشت، ریاست‌های عمومی محابس و توقیف‌خانه‌ وزارت امور داخله‌ و ریاست عمومی رادیو تلویزیون ملی عضویت این کمیته را دارا اند.

ناجیه انوری تاکید کرده که دبیرخانه‌ کمیته‌ ارشد هماهنگی در امور صلح در این وزارت می‌باشد و مأموریت‌اش هماهنگی در تصمیم‌گیری روی ابعاد مختلف روند صلح است.  دبیرخانه هر دو هفته یک بار جلسه‌ هماهنگی میان نهادهای عضو را برگزار می‌کند.

این در حالی‌ است که تاکنون گفتگوهای صلح افغانستان به نتایج ملموسی نرسیده است. علی رغم وجود شورای عالی صلح و ایجاد وزارت دولت در امور صلح، گروه طالبان از گفتگو‌های مستقیم با حکومت خودداری کرده است.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/01/15/کمیته-ارشد-هماهنگی-در-امور-صلح-ایجاد-شد/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading