بازتاب نیوز

باشندگان غور خواستار شامل شدن بند برق «پوزه لیچ»در بودجه ملی شدند

٢٥ جدي ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

باشندگان غور خواستار شامل شدن بند برق «پوزه لیچ»در بودجه ملی شدند
باشندگان غور به دلیل عدم توزیع ناعادلانه بودجه ملی 1399 و شامل نساختن بودجه شاهراه مرکزی و بودجه بند برق پوزه لیچ در این سند مالی حکومت، دست به اعتراض زدند.

باشندگان این ولایت حکومت مرکزی را به تعصب در برابر مردم غور متهم کرده و خواهان درج بودجه ساخت شاهراه مرکزی و بندبرق پوزه لیچ این ولایت در سند مالی 1399 هستند.
  باشندگان غور هشدار می دهند اگر حکومت به این خواسته های شان توجه نکند دست به اعتراضات گسترده تری خواهند زد ودروازه اداره محلی این ولایت را خواهند بست
در این تجمع اعتراضی که امروز راه‌اندازی شد، اعضای شورای ولایتی، کارمندان ادارات دولتی، فعالان مدنی و باشندگان غور حضور داشتند.

اعضای شورای ولایتی غور نیز هشدار دادند در صورتی که حکومت به خواسته‌های معترضان رسیدگی نکند، شاه‌راه‌های این ولایت را به‌روی ترافیک مسدود خواهند کرد.

بند برق پوژه لیچ در ۲۰ کیلومتری شرق شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور موقعیت دارد. کار ساخت این بند که ظرفیت تولید ۴ میگاوات برق را دارد، سال گذشته متوقف شده بود.
باشندگان غور مدعی هستند که همه‌ساله بودجه‌ی «ناچیز» به این ولایت اختصاص داده می‌شود و به همین خاطر این ولایت از پیشرفت بازمانده است.      

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/200793/باشندگان-غور-خواستار-شامل-شدن-بند-برق-پوزه-لیچ-بودجه-ملی-شدند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading