بازتاب نیوز

حمدالله محب: آتش بس کلید گفتگو های صلح است

٢٥ جدي ١٣٩٨ آریانا خبر

مشاور شورای امنیت ملی در اجلاس سالانه رایسینای هند با ابراز این مطلب می گوید: برای آغاز مذاکرات آتش بس یک نیاز مبرم است.  همچنان میافزاید که اگر طالبان فرا خوان حکومت را برای گفت‌وگو های صلح نپذیرند باید آماده مقابله با نیرو های افغان باشند.

مشاور شورای امنیت ملی در پنجمین اجلاس رایسینای هند از آمادگی های دولت برای مذاکرات صلح خبر می دهد و از کشور های منطقه و جامعه جهانی می خواهد که از تلاش های مشترک شان در راستای رسیدن به صلح در افغانستان دست نکشند. وی به گونه هم به طالبان هشدار می دهد که در صورت نپذیرفتن گفت‌وگو های صلح، حکومت افغانستان آماده مقابله با این گروه است.

محب میگوید: “مردم و دولت افغانستان برای شرکت و دخیل شدن در مذاکرات صلح آماده اند اما اگر طالبان از پاسخ دادن به این فرا خوان امتنا ورزند اماده مقابله با نیرو های ملی افغانستان باشند.”

آقای محب آتش بس را مهمترین عنصر برای ایجاد یک فضای مناسب از بهر گفت‌وگو های صلح می داند.

حمد الله محب افزود که: “صلح برای مردم ما به معنی پایان خشونت است به همین دلیل ما تاکید داریم که آتش بس برای ایجاد یک فضای مساعد از بهر مذاکرات ضروری است. آتش بس تسریع کننده صلح پایدار است از همین رو مردم با جدیت خواهان آن است.”

مشاور امنیت ملی همچنان تاکید می کند که صلح در افغانستان به معنی صلح در منطقه و جهان است، بناءً به همکاری های مشترک در راستای رسیدن به صلح نیاز است.

او میگوید: “ما از همسایگان و شرکای بین المللی خود می خواهیم که در پذیرا شدن این خطر با ما هم گام شده تا به تلاش های مشترک در راستای صلح ، امنیت جهانی و رفاه منطقه ای ادامه دهیم.”

قرار است این نشست روز پنجشنبه به پایان رسد، مشاور امنیت ملی کشور احتمالا با شماری از مقام های کشور های منطقه دیدار هایی نیز داشته باشد.

لینک اصلی: https://ariananews.af/حمدالله-محب-آتش-بس-کلید-گفتگو-های-صلح-ا/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading