بازتاب نیوز

۱۰ کمیشنر پیشین انتخاباتی، به دو سال و شش ماه زندان برای محکوم شدند

٢٥ جدي ١٣٩٨ روزنامه آرمان ملی

دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی و مبارزه با فساد اداری، ۱۰ کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را هر یک به دو سال و شش ماه زندان محکوم کرد.

این دادگاه روز سه شنبه آغاز شد و اما به دلیل طولانی شدن دادگاه، فیصله آن به روز چهارشنبه (24جدی) اعلام شد.

عبدالبدیع صیاد و عبدالعزیز آریایی، رییسان پیشین کمیسیون انتخابات و شکایت‌های‌ انتخاباتی افغانستان نیز شامل این افراد اند.

بر اساس معلومات لوی سارنوالی افغانستان این کمیشنران به کم‌کاری، سوءاستفاده از صلاحیت و ابطال آرای یکی از نامزدان انتخابات پارلمانی متهم اند.

انیسه رسولی، قاضی دادگاه روز چهارشنبه در جریان محکمه گفت: “این فصیله قاطع و نهایی نیست و یک محکمه دیگر نیز در پیشرو دارید که شما می‌توانید تمیز طلب شوید.”

این در حالی است که محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی و مبارزه با فساد اداری حدود پنج‌ونیم ماه پیش، این کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را هر یک به پنج – پنج سال زندان محکوم کرده بود.

عبدالعزیز آریایی، حمیراه حقمل، عبدالبصیر فایز، عبدالبدیع صیاد، وسیمه بادغیسی، معاذ الله دولتی، رفیع الله بیدار، عبدالقادر قریشی، ملیحه حسن و حفیظ‌ الله هاشمی شامل کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی اند که توسط محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی افغانستان به زندان محکوم شده اند.

این در حالی است که دستگیر هدایت و علی رضا روحانی، دو کمیشنر پیشین کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی از سوی این محکمه ابتدایی بی‌گناه شناخته شده بودند.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/23501

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading