بازتاب نیوز

دادگاه استیناف ۱۱ تن از کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی را به دو سال و شش ماه حبس محکوم کرد

٢٥ جدي ١٣٩٨ آریانا خبر

دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، یازده تن از اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را به دو سال و شش ماه زندان محکوم کرد. رئیس دادگاه استیناف می گوید که فیصله آنان نهایی نیست و متهمان می توانند تمیز طلب شوند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین جلسه یازده تن از اعضای پیشین کمیسیون های انتخاباتی را در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری برگزار کرد.

این مرکز در جلسه استیناف خواهی مدت محکومیت این یازده عضو کمیسیون های انتخاباتی را از پنچ به دو سال و شش ماه کاهش داد. انیسه رسولی رئیس دادگاه مرکز عدلی و قضایی جرایم سنگین افزود که این یازده تن باید جبران خساره نیز کنند.

ازسوی هم روئسای پیشین کمیسیون های انتخاباتی دادگاهی شدن شان را از سوی محکمه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین مغرضانه و سیاسی عنوان می کنند.

عبدالبدیع صیاد رئیس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات گفت: “ما را عزل نمودند و به شکل مغرضانه وارد دفتر ما شدند و وسایل شخصی ما را سند ساختند. این نشان میدهد که دادگاهی شدن مان سیاسی است.”

در همین حال صالح محمدصالح نامزد مجلس نماینده گان می گوید بدون هیچ دلیلی در نتیجه آرای که باشنده گان ولایت کنر به وی داده اند از سوی روئسای کمیسیون های انتخاباتی پیشین باطل شده است.

صالح محمد صالح میگوید که کمیسیون انتخابات با ابطال رای های حدود ۶۰۵۴ نفر در ولایت کنر آنها را تباه نموده است.

مرکز عدلی وقضایی مبارزه با جرایم سنگین، در دادگاه ابتدایی رییس و اعضای پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و نیز رئیس و دو عضو کمیسیون رسیده گی به شکایت‌های انتخاباتی را به جرم آوردن تغییر در آرای نامزدان انتخابات مجلس نماینده‌گان از ولایت کنر و سوء استفاده از صلاحیت‌های شان هر کدام را به پنج سال زندان محکوم کرده بود.

لینک اصلی: https://ariananews.af/دادگاه-استیناف-۱۱-تن-از-کمیشنران-کمیسی/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading