بازتاب نیوز

غنی: دولت آماده‌ی هرگونه همکاری با خانواده‌های قربانیان حادثه‌ی سقوط هواپیما در تهران است

٢٦ جدي ١٣٩٨ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: رییس‌جمهور اشرف غنی با خانواده‌های قربانیان افغان سانحه‌ی هواپیمای اوکراینی در ایران تلفنی صحبت کرده است.

آقای غنی در این تماس تلفنی ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های قربانیان، همچنان گفته است که دولت آماده‌ی هرگونه همکاری با نزدیکان قربانیان است.

او افزوده است: «هر خانواده‌ای که بخواهد پیکر شهید را به کابل انتقال دهد، حکومت آماده‌ی هرگونه همکاری در این زمینه می‌باشد.»

در اعلامیه‌ی ارگ ریاست‌جمهوری به نقل از آقای غنی گفته شده است که ادریس زمان، سرپرست وزارت خارجه به انگلستان رفته تا درباره‌ی تامین حقوق قربانیان افغان این رویداد، با مقام‌های کشورهای ذی‌دخل در این قضیه صحبت کند.

در همین حال غفور لیوال، سفیر افغانستان در ایران گفته است که قربانیان افغان سانحه‌ی هواپیمای اوکراینی در تهران شناسایی و شماری از آنها به خاک سپرده شده‌اند.

یک فروند هواپیمای مسافربری نوع بویینگ ۷۳۷ اوکراینی چند روز پیش در نزدیکی فرودگاه تهران سقوط کرد. بعدا مشخص شد که این هواپیما هدف موشک‌های ایرانی قرار گرفته است.

سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که این هواپیما در نتیجه‌ی خطای انسانی هدف قرار گرفته است. سقوط این هواپیما سبب شد تا تمامی ۱۷۶ مسافر به‌شمول ۱۳ شهروند افغانستان جان خود را از دست بدهند.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/91344/ghani-government-ready-to-cooperate-with-families-of-victims-of-tehran-plane-crash/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading