بازتاب نیوز

واکنش تند هراتیان به شعار های مولوی انصاری

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری رشد

سخنان مولوی مجیب الرحمان انصاری، یکی از عالمان دینی در ولایت هرات، در مورد بد حجابی زنان و ایجاد ادارۀ “امر به معروف و نهی از منکر”، انتقاد شهروندان این ولایت را برانگیخته است.

به گزارش خبرگزاری رشد، آقای انصاری که خود را مسوول ‘دارالعلوم عالی انصار’ معرفی می کند، در این اواخر با نصب تعدادی از لوحه ها در مورد حجاب زنان ابراز نظر کرده است.

در یکی از این لوحه ها نگاشته شده که “بد حجابی زن از بی غیرتی مرد است”.

تعداد از شهروندان هرات در واکنش به این لوحه ها می گویند که افزایش اینگونه فعالیت ها و بی توجهی حکومت به آن، می تواند زمینه را برای ایجاد گروه های جدید افراطی مساعد سازد.

ولی تعدادی به این باورند که تداوم این روند در بهبود امنیت و مبارزه با فساد موثر خواهد بود.

مولوی انصاری می گوید که هدف از این کارش، “مبارزه با فساد و بی عدالتی در جامعه” بوده و می افزاید که حتی در برخی موارد “مجرمین را برای جزای بیشتر به مقام های دولتی تسلیم خواهند داد.”

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات به صدای امریکا گفته است که صدور و اجرای احکام جزایی تنها در صلاحیت نهادهای عدلی و قضایی افغانستان بوده و تخطی از قانون، خود جرم پنداشته می شود.

مولوی مجیب الرحمان انصاری تحصیلات دینی خود را در عربستان سعودی به پیش برده و در کنار تدریس علوم دینی، مسوولیت رادیوی محلی ‘صدای انصار’ را در شهر هرات نیز بر عهده دارد.

لینک اصلی: https://www.roushd.com/واکنش-تند-هراتیان-به-شعار-های-مولوی-انص/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری رشد

آخرین خبر ها:

Loading