بازتاب نیوز

کلاه برداری های تازه با استفاده از اپلیکیشن تیک تاک

٢٦ جدي ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار: فولاد

شاید همه ی ما و شما در اوقات بیکاری گاه گاهی به اپلیکیشن تیک تاک سر بزنیم تا غم و یا هم این که خسته گی های روزمره را با دیدن ویدیوهای نشر شده از سوی کاربران تیک تاک به باد فراموشی بسپاریم. اما در تازه ترین مورد تیک تاک در بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی مبدل شده به اپلیکیشنی که کاربران معمولن از آن سو استفاده می کنند و مخاطبان شان را فریب میدهند.

در تازه ترین مورد تلویزیون بی بی سی با انتشار گزارش تحقیقی خبر داده است که در لندن برخی از کاربران تلاش کرده اند تا ترفند جدید کلاه برداری را راه اندازی کنند. بی بی سی گزارش کرده است که از هر ده کاربر تک تک سه تن آنان شکایت کرده اند که شماری از ستاره های مورد علاقه ی شان در تک تک با انتشار پیام های دروغین گفته اند که اگر برای آنان تحایف دیجیتلی تا مرز 50 پوند دریافت کنند شماره های تماس شان را با علاقمندان که این هدایا را بفرستند شریک می سازند. ولی بر عکس بیشتر علاقه مندان ستاره های تیک تاکی با فرستادن تحایف دیجیتلی حتا در مرز 100 پوند نیز موفق نشده اند که با ستاره های مورد نظر شان ارتباط برقرار کنند.

یکی از کاربران که شهروند بریتانیا است می گوید که بخاطر جلوگیری از کلاه برداری های بیش از حد در بریتانیا وی شکایت جدی اش را درج دادگاه کرده است. در عین حال مسؤولان اپلیکیشن تیک تاک گفته اند که برای جلوگیری از استفاده جویی های بیشتر و همچنان پایان دادن به کلاه برداری ها در تیک تاک آنان اقدامات جدید و پیشگیرانه را روی دست می گیرند اما این که این اقدامات و پالیسی های جدیدی که قرار است از سوی تیک تاک وضع گردد چیست و چگونه عمل خواهد کرد تا هنوز جزییات آن همگانی نشده است.

بر بنیاد آمارهای جدید تیک تاک یکی از اپلیکیشن های جدید اجتماعی است که در حال حاضر شمار کاربران این اپلیکیشن به 500 میلیون کاربر فعال رسیده است. در همین حال گزارش ها می رساند که بیش از یک میلیارد دفعه اپلیکیشن تیک تاک از اپ استورها دانلود گردیده که به گونه ی چشمگیر درآمد این اپلیکیشن ار افزایش داده است.

این اپلیکیشن به کاربران اجازه میدهد تا ویدیوهای کوتاه 15 ثانیه یی را به نشر برسانند که این ویدیو ها شامل ویدیو های تولیدی و یا هم لپسنگ شده است که معمولن استفاده کننده ها آن را به کار می گیرند. مسؤولان این اپلیکیشن می گویند که در حال حاضر شمار کاربران آن از 15 تا 24 سال سن دارند اما هیچ مدرکی را تا هنوز دریافت نکرده اند که کاربران این اپلیکیشن زیر 13 سال سن داشته باشند.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/کلاه-برداری-های-تازه-با-استفاده-از-اپلی/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading