بازتاب نیوز

کانگرس: احتمال برکنار شدن دونالد ترامپ از کاخ سفید

٢٦ جدي ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار: فردوس رسولی

دموکرات های امریکا در کانگرس این کشور از برکنار دونالد ترمپ از کاخ سفید سخن زده اند. نه تنها دموکرات های امریکایی، بلکه شماری زیادی از شهروندان این کشور از سوء استفاده قدرت توسط ترمپ ناراضی هستند.

چندی پیش دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا از سوی کانگرس آن کشور استیضاح شد، با این وضعیت ترامپ سومین رییس جمهوری ایالات متحده است که از سوی اعضای کانگرس استیضاح می شود.

حال تمامی شهروندان امریکا و جهان به دومین دور استحضاح دونالد ترامپ دوخته شده است، قرار است برای دومین بار دونالد ترامپ به حیث رییس جمهور امریکا به کانگرس آن کشور فراخوانده شود. اعضای کانگرس امریکا تأریخ مجدد استحضاح رییس جمهور ترامپ را روز شنبه بیست و یکم جنوری سال 2020 میلادی اعلام کرده اند. با این همه احتمال می رود که دونالد ترامپ به دلیل نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا از سمتش کنار برود.

در تازه ترین مورد دونالد ترامپ متهم به جلب همکاری اکراین و ارایه ی کمک های وافر به آن کشور شده و قرار اعضای کانگرس امریکا می گویند که دونالد ترامپ با این کارش می خواهد در انتخابات ریاست جمهوری 2020 با فریب و تذویر دوباره به قدرت برسد. در حالی که رقیبان پیشتاز این دور انتخابات ریاست جمهوری امریکا در برابر ترامپ دو چهره ی قدرتمند سیاسی گفته شده اند.  با این حال دموکراتان کانگرس امریکا هشدار داده اند که برای بار دوم دونالد ترمپ را اجازه نخواهند داد تا به کُرسی ریاست جمهوری این کشور برسد.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/congress-donald-trump-is-likely-to-be-ousted-from-the-white-house/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading