بازتاب نیوز

ژنرال آمریکایی در سفر به هرات: طالبان باید سرکوب شوند

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر مطبوعاتی والی هرات در بیانیه‌ای اعلام کرد ژنرال میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در دیدار با «عبدالقیوم رحیمی» والی هرات به راه اندازی عملیات نظامی علیه طالبان تاکید کرده است.

بر اساس این بیانیه، میلر در دیدار با رحیمی درباره تقویت نیروهای امنیتی افغان نیز گفت‌وگو کرده است.

والی هرات نیز ضمن درخواست افزایش حمایت هوایی از نیروهای امنیتی افغان اظهار داشت توانایی‌ نیروهای امنیتی افغان برای سرکوب طالبان افزایش یافته است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که سرنوشت دهمین دور از مذاکرات آمریکا و طالبان در قطر با ابهام روبرو است.

دیلی تایمز پاکستان هفته جاری خبر داد که آمریکا از طالبان خواسته تا خشونت‌ها را کاهش دهند.

دفتر سیاسی طالبان: در توافقنامه با آمریکا هیچ چیز جدیدی وارد نشده استواکنش افغانستان به درخواست آمریکا از طالبان: تنها آتش‌بس پذیرفتنی استدیلی تایمز: کاهش خشونت‌؛ شرط آمریکا برای ادامه مذاکره با طالبان

«صدیق صدیقی» سخنگوی ارگ ریاست جمهوری درباره تاکید آمریکا بر "کاهش خشونت‌ها" تصریح کرده است که این واژه معنای دقیق نظامی، حقوقی و جنبه‌ عملی ندارد و دولت افغانستان برای  آغاز گفت‌وگوهای صلح، خواستار برقراری آتش‌بس است.

«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در واکنش به این موضوع به صدای آمریکا گفته بود: اینکه  طالبان در توافق نهایی با آمریکا ملزم به مذاکره با دولت افغانستان و برقراری آتش‌بس شده باشد حقیقت ندارد.

برخی کارشناسان می‌گویند که آمریکا و طالبان خود نیز می‌دانند که توافقی در کار نیست اما هر کدام به دلیلی خاصی روی به مذاکره نمایشی آورده‌اند که در نهایت به توافق منجر نخواهد شد مگر این که هر یک از طرفین در پشت‌پرده از شرایط و خطوط قرمز خود هرچند به صورت تاکتیکی عدول کند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/26/2183058/ژنرال-آمریکایی-در-سفر-به-هرات-طالبان-باید-سرکوب-شوند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading