بازتاب نیوز

شکست کامل داعش در ننگرهار و نگرانی ها از آغاز فعالیت این گروه در نورستان

٢٦ جدي ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

شکست کامل داعش در ننگرهار و نگرانی ها از آغاز فعالیت این گروه در نورستان

 
خبرگزاری آوا – کابل: محمد سعید مومند؛ سخنگوی والی نورستان در مورد حضور و فعالیت داعش در این ولایت به خبرنگار آوا، گفته است تا فعلا داعش در هیچ مناطق این ولایت آغاز به فعالیت نکرده اما نگرانی هایی وجود دارد که این گروه فعالیت های خود را در مناطق مرزی نورستان با کنر آغاز کنند.
 
از سوی دیگر مقامات محلی ننگرهار از شکست کامل داعش در این ولایت و از تدابیر لازم برای جلوگیری از بازگشت مجدد آنان خبر می دهند.
 
عطاءالله خوگیانی،سخنگوی والی ننگرهار به خبرنگار آوا گفت: قبلا داعش در چندین ولسوالی ننگرهار بخصوص در ولسوالی اچین حضور و فعالیت گسترده داشتند، ولی طی سال جاری در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی این گروه در همه مناطق ننگرهار شکست خوردند.
 
به گفته خوگیانی تمام ساحات جغرافیایی تحت کنترل داعش در ولایت ننگرهار به کنترل نیروهای امنیتی در آمده است.
 
این مقام محلی ننگرهار افزود که برای جلوگیری از بازگشت مجدد داعشیان تدابیر لازم اتخاذ شده است و در همه مناطق تصفیه شده،پوسته های نیرو های امنیتی شامل اردوی ملی، پولیس ملی، نیرو های محلی و خیزش مردمی جابجا شده اند.
 
براساس گزارش‌ها در کنار گروه تروریستی داعش در برخی از مناطق ولایت کنر فعالیت دارد و چوب و جنگل های این ولایت را برای تامین در آمد خود قاچاق کرده و به فروش می رسانند.
 
خبرنگار آوا با وجود تماس های مکرر موفق به دریافت نظر مقام های ولایت کنر در باره حضور داعش در این ولایت نشده است.
 
گفتنی است که بعد از شکست داعشیان در عراق و سوریه، حال این گروه در تلاش است که افغانستان را به مرکز فعالیت های خود مبدل کند طوریکه فعالیت های خود را در برخی مناطق بخصوص در شمال و شرق افغانستان آغاز کرده اند.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/200862/شکست-کامل-داعش-ننگرهار-نگرانی-آغاز-فعالیت-این-گروه-نورستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading