بازتاب نیوز

شرط طالبان برای کاهش یک هفته‌ای درگیری‌ها در افغانستان

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابعی اعلام کردند که «ملا هبت الله» رهبر طالبان تاکید کرده است که در برابر کاهش خشونت 7 روزه باید آمریکا پس از امضای توافقنامه صلح، نیروهای خارجی را از افغانستان خارج کند.

طلوع به نقل از منابعی نوشت: رهبر طالبان کاهش درگیری‌ها در شهرهای مهم افغانستان را هنگامی عملی دانسته است که آمریکا در پی امضای توافقنامه صلح، نیروهای خارجی از این کشور را خارج کند.

منابع نزدیک به طالبان می‌گویند که کاهش خشونت‌ها به این معنا است که طالبان به شهرها حمله نمی‌کنند، حمله‌های انتحاری انجام نمی‌دهند و نیز بزرگراه‌های افغانستان را مسدود نمی‌کنند.

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان نیز در دهلی‌نو گفت که «آتش‌بس روند صلح پایدار را در افغانستان سرعت می‌بخشد؛ زیرا مردم این کشور با جدیت ‌خواستار آن هستند».

دولت افغانستان: کاهش خشونت کافی نیست، آتش‌بس می‌خواهیمدولت افغانستان: صلح بدون آتش‌بس و مذاکرات بین‌الافغانی امکانپذیر نیسترسانه افغانستانی: رهبر طالبان با اعلام آتش‌بس مخالفت کرده استکرزی: آمریکا یکجانبه با طالبان اعلام آتش‌بس کنددفتر سیاسی طالبان: تنها پس از امضای توافقنامه صلح آتش‌بس می‌کنیم

از سوی دیگر، «ناجیه انوری» سخنگوی وزارت دولت در امور صلح افغانستان با اشاره به تشکیل کمیته هماهنگی صلح اظهار داشت: «این کمیته که ریاست آن را وزارت دولت در امور صلح برعهده دارد، در راستای ایجاد هماهنگی میان وزارت و 14 نهاد دولتی دیگر در روند صلح فعالیت می‌کند».

با این حال، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفته است که طالبان پذیرفته‌اند که در صورت امضای توافقنامه صلح با آمریکا، یک آتش‌بس ابتدایی را با دولت افغانستان نیز بپذیرند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/26/2183177/شرط-طالبان-برای-کاهش-یک-هفته-ای-درگیری-ها-در-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading