بازتاب نیوز

فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان به هرات رفت

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، حوالی عصر روز گذشته «اسکات میلر» فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان به‌همراه معاون امنیت ملی افغانستان به هرات سفر کردند.

به گفته بسیاری از منابع این سفر کاملا سرزده و بدون اطلاع مقامات محلی هرات صورت گرفت.

«جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: پس از سفر میلر و معاون امنیت ملی افغانستان به هرات و بررسی وضعیت امنیتی و دستاوردهای خوب نیروهای امنیتی افغان با عبدالقیوم رحیمی در دفتر کارش دیدار کرد.

وی افزود: در این دیدار والی هرات از افزایش توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ابراز خرسندی کرد و آموزش‌های نیروهای خارجی را به سربازان افغان گامی موثر در مبارزه آنها در میدان‌های نبرد دانست.

اسکات میلر فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان پس از بررسی وضعیت امنیتی و فعالیت نیروهای امنیتی در هرات دستاوردهای آنها را در عملیات‌های مختلف امنیتی در طول سال جاری مفید و قوی‌تر از گذشته خواند.

همچنین در این دیدار به گفته سخنگوی والی هرات، گفت‌وگوهای مهمی برای طرح ریزی عملیات‌های موثر و گسترده در آینده‌ای نزدیک با هدف سرکوب گروه‌های تروریستی صورت گرفته و و مهم‌تر از همه بر تجهیز کردن نیروهای امنیتی در هرات تاکید شد.

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/politics/news/13981026000276

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading