بازتاب نیوز

دادستانی کل: لت‌وکوب بیشترین آمار خشونت علیه‌ زنان در سال مالی ۱۳۹۸ بوده است

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرنامه

دادستانی کل اعلام کرده است که در سال مالی ۱۳۹۸ دو هزار و ۹۷۵ قضیه خشونت علیه زنان در کشور ثبت و رسیدگی شده که بیشترین آن، لت و کوب بوده است.

دادستانی کل امروز پنج شنبه(۲۶جدی) گفته است که در سال مالی ۱۳۹۸ در سراسر کشور، دو هزار و ۹۷۵ قضیه خشونت علیه زنان و دو هزار و ۳۱۷ قضیه تخلفات کودکان را ثبت و رسیدگی کرده است.

دادستانی کل افزوده است که بر بنیاد گزارش معاونت این دادستانی در امور منع خشونت علیه زن و تخلفات کودکان، در پیوند به این قضایا، یک ‌هزار و ۶۳ قضیه محکوم به مجازات، ۸۱۴ قضیه حفظ، ۲۱۶ قضِیه دیگر به خاطر عدم صلاحیت موضوعی به دادستانی های مربوط و یا ریاست حقوق فرستاده شده، همچنان ۱۷ قضیه به دلیل نبود دلایل کافی الزام حفظ شده و نیز ۷۳۳ قضیه، تحت کار این معاونت قرار دارد.

بر بنیاد آمار  معاونت دادستانی در امور منع خشونت علیه زن و تخلفات کودکان، لت‌وکوب با یک‌ هزار و ۳۷۸ مورد، بلندترین آمار جرایم خشونت علیه‌ زنان را به خود اختصاص داده است که ۶۰۰ مورد آن تنها در ولایت کابل رخ داده است.

به گفته دادستانی کل، ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، ننگرهار و بامیان از ولایت‌هایی است که به ترتیب، بلندترین گراف جرایم خشونت علیه زنان را در سال جاری داشته است.

این در حالی است که پیش از این کمیسیون حقوق بشر افغانستان در گزارش خود از افزایش خشونت علیه زنان خبر داده بود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/01/16/دادستانی-کل-لت‌وکوب-بیشترین-آمار-خشو/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading