بازتاب نیوز

حکم محکمه استیناف برای کمیشنران پیشین کمیسیون های انتخاباتی

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز


محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، یازده تن از اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را به دو سال و شش ماه زندان محکوم کرد. رییس این محکمه می گوید که فیصله آنان نهایی نیست و متهمان می توانند تمیز طلب شوند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین جلسه یازده تن از اعضای پیشین کمیسیون های انتخاباتی را در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری برگزار کرد.

این مرکز در جلسه استیناف خواهی مدت محکومیت این یازده عضو کمیسیون های انتخاباتی را از پنچ سال به دو سال و شش ماه کاهش داد. انیسه رسولی رییس محکمه مرکز عدلی و قضایی جرایم سنگین افزود که این یازده تن باید جبران خساره نیز کنند.

از سوی هم روئسای پیشین کمیسیون های انتخاباتی محاکمه شدن شان را از سوی محکمه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین را مغرضانه و سیاسی عنوان می کنند.

عبدالبدیع صیاد رییس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات گفت: ما را عزل نمودند و به شکل مغرضانه وارد دفتر ما شدند و وسایل شخصی ما را سند ساختند. این نشان میدهد که محکمهی شدن مان سیاسی است.

در همین حال صالح محمد صالح نامزد مجلس نماینده گان می گوید بدون هیچ دلیلی در نتیجه آرای که باشنده گان ولایت کنر به وی داده اند از سوی روئسای کمیسیون های انتخاباتی پیشین باطل شده است.

صالح محمد صالح میگوید که کمیسیون انتخابات با ابطال رای های حدود ۶۰۵۴ نفر در ولایت کنر آنها را تباه نموده است.

مرکز عدلی وقضایی مبارزه با جرایم سنگین، در محکمه ابتدایی رییس و اعضای پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و نیز رییس و دو عضو کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی را به جرم آوردن تغییر در آرای نامزدان انتخابات مجلس نماینده گان از ولایت کنر و سو استفاده از صلاحیت‌های شان هر کدام را به پنج سال زندان محکوم کرده بود.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/محکمه-کمیشنران-کمیسیون-انتخابات.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading