بازتاب نیوز

یورش پلیس مصر به دفتر خبرگزاری آناتولی در قاهره؛ ترکیه یک دیپلمات ارشد را فراخواند

٢٦ جدي ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

یورش پلیس مصر به دفتر خبرگزاری آناتولی در قاهره؛ ترکیه یک دیپلمات ارشد را فراخواند
  چهار نفر از کارکنان این خبرگزاری که یک ترک و سه مصری هستند به دنبال یورش پلیس در سه شنبه شب بازداشت شدند. وزیر امور خارجه ترکیه یورش پلیس مصر به دفتر خبرگزاری آناتولی در قاهره و بازداشت شماری از کارکنان آن را غیرقابل قبول اعلام کرد.
 چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه زنده تلویزیونی با شبکه «سی‌ان‌ان تُرک» یورش پلیس مصر به دفتر خبرگزاری آناتولی در قاهره و بازداشت شماری از کارکنان آن را غیرقابل قبول دانسته و گفت: از لحظه‌ای که این اتفاق رخ داد، با شنول کازانجی، مدیرعامل آناتولی در حال تماس هستیم.
وی اظهار داشت: قبلا هم اینگونه اقدامات متجاوزانه و سرکوبگرانه به‌ویژه نسبت به کارکنان محلی خبرگزاری آناتولی صورت گرفته بود. کاردار مصر در آنکارا و سفارت ترکیه در قاهره تماس‌های لازم را برقرار کردند. مقامات مصر به‌ویژه پساز اینکه رئیس‌جمهورمان اردوغان بر لزوم آغاز تحقیقات درباره مرگ محمد موسی تاکید کرد، به پرخاشگری روی آوردند. در روزهای اخیر با افزایش تلاش‌ها یا مسافتی که با روسیه برای برقراری آتش‌بس در لیبی طی می‌کنیم، مصر پرخاشگرتر شد".

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین افزود: "غربی‌ها در خصوص حقوق بشر و آزادی رسانه به همه درس می‌دهند، اما زمانی که اینگونه حوادث در کشورهای مورد سوءاستفاده خود رخ می‌دهد، ساکت می‌مانند. اگر در ترکیه چنین اتفاقی رخ داده بود، با واکنش شدید جامعه جهانی مواجه می‌شد. کشورهای خارجی یا سازمان‌های بین‌المللی نسبت به این حادثه تاکنون واکنشی نشان ندادند. این مسئله را از نزدیک پیگیری می‌کنیم."

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/200892/یورش-پلیس-مصر-دفتر-خبرگزاری-آناتولی-قاهره-ترکیه-یک-دیپلمات-ارشد-فراخواند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading