بازتاب نیوز

جمع‌آوری ۴۰۰ معتاد مواد مخدر از منطقه پل سوخته کابل

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرنامه

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که نزدیک به ۴۰۰ تن از معتادان مواد مخدر را از منطقه پل سوخته شهر کابل جمع‌آوری کرده است.

این وزارت امروز پنج‌شنبه(۲۶ جدی) در یک اعلامیه‌ گفته است که در ادامه کمپاین جمع آوری معتادان مواد مخدر بی سرپناه، حدود ۴۰۰ تن به هم‌کاری پولیس مبارزه با مواد مخدر وزارت امورداخله، از منطقه پل سوخته(در ناحیه ششم) شهر کابل جمع آوری شده است.

به گفته وزارت صحت عامه، معتادان پس از جمع آوری از سوی مسوولان، به مراکز بهداشتی معتادان برای دادن سرپناه و درمان منتقل گردیده‌اند.

شاپور یوسف، رییس کاهش تقاضای مواد مخدر وزارت صحت عامه، هدف از راه اندازی این کمپاین را نجات جان معتادانی عنوان کرد که سرپناه ندارند و در هوای سرد، شب و روز را بر روی جاده ها سپری می‌کنند.

او هم‌چنان گفته است: کمپاین جمع آوری معتادان در تمام ولایات کشور ادامه دارد و تا اکنون حدود ۸۰۰ معتاد بی سرپناه در سراسر کشور جمع آوری شده است.

داکتر شاپور افزوده است که دسترسی آسان به مواد مخدر، فقر، بیکاری و جنگ از جمله عوامل مهم روی آوری به مواد مخدر در کشور می‌باشد.

همچنان در اعلامیه وزارت صحت عامه آمده است که سمونوال محمد ارشاد نظری، مدیر مبارزه با مواد مخدر وزارت امورداخله گفته است که پولیس مبارزه با مواد مخدر همیشه در تلاش است تا جلو قاچاقبران مواد مخدر را در کشور بگیرد و در جریان سال جاری، ۹ تن از قاچاقبران بزرگ مواد مخدر از سوی پولیس دست‌گیر شده است.

این در حالی است که وزارت صحت عامه دو روز قبل حدود ۲۰۰ تن از معتادان مواد مخدر را از ناحیه ۱۷، ساحه سرای شمالی کابل جمع آوری و به مراکز صحی انتقال داد.

این وزارت حدود ۱۰۷ مرکز تداوی معتادان را در سراسر کشور ایجاد نموده، که سالانه حدود ۴۰ هزار معتاد در این مراکز تحت درمان قرار می‌گیرند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/01/16/جمع‌آوری-400-معتاد-مواد-مخدر-از-منطقه-پل-س/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading