بازتاب نیوز

پاکستان: طالبان برای کاهش خشونت در افغانستان اعلام آمادگی کرده است

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در پیام ویدئویی به رسانه‌ها گفت که کشورش توقع پیشرفت مذاکرات صلح آمریکا و طالبان را در افغانستان داشت.

وی افزود: طالبان برای کاهش خشونت در افغانستان اعلام آمادگی کرده است که این اقدام پیشرفتی در مسیر توافق صلح است.

قریشی گفت که افغانستان، پاکستان و منطقه به فضای امن و باثبات نیاز دارد و ما خوشحالیم که مسئولیت خود را در روند صلح به درستی انجام داده‌ایم.

وزیرخارجه پاکستان ابراز امیدواری کرد که در نتیجه تامین امنیت در منطقه، مردم افغانستان و پاکستان نیز نفع ببرند.

چندی قبل زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان پس از دهمین دور مذاکرات قطر از طالبان خواسته بود تا خشونت‌ها در افغانستان را کاهش دهد که این اظهارات با واکنش دولت افغانستان روبرو شد.

شورای صلح افغانستان: صلح یک روند دولتی نیست و طالبان با دولت کنونی مذاکره نمی‌کند«خلیلزاد»: روند صلح افغانستان به مرحله «مهمی» رسیده استوزیر خارجه پاکستان: ازسرگیری مذاکرات صلح افغانستان اقدامی خوشایند استدفتر سیاسی طالبان: در توافقنامه با آمریکا هیچ چیز جدیدی وارد نشده است

«صدیق صدیقی» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به تاکید آمریکا برای مجبور کردن طالبان به "کاهش خشونت‌ها" که مورد پذیرش این گروه نیز قرار نگرفته، تصریح کرد که کاهش خشونت‌ها معنی دقیقی ندارد و دولت بدنبال برقراری آتش‌بس است.

صدیقی در توئیتی نوشت: طرح دولت افغانستان برای آغاز گفت‌وگوهای صلح، تامین آتش‌بس است. کاهش خشونت معنای دقیق نظامی، حقوقی و جنبه‌ عملی ندارد.

چندی پیش نیز یکی از فرماندهان طالبان تصریح کرده بود که برقراری آتش‌بس تنها در صورت خروج کامل همه نیروهای آمریکایی از افغانستان ممکن خواهد بود.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/26/2183383/پاکستان-طالبان-برای-کاهش-خشونت-در-افغانستان-اعلام-آمادگی-کرده-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading