بازتاب نیوز

مجیب‌الرحمان انصاری: به خاطر بی‌تفاوتی حکومت دست به کار شدیم

٢٦ جدي ١٣٩٨ سلام وطندار

مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات می‌گوید، به خاطر بی‌تفاوتی حکومت ادارۀ امر به معروف و نهی از منکر را در ساحۀ گازرگاه شهر هرات ایجاد کرده است.

به گفتۀ او، از 20 روز به این‌سو ادارۀ امر به معروف و نهی از منکر در ساحۀ گازرگاه  این ولایت ایجاد شده و تا کنون چندین تن را به اتهام فساد اخلاقی و دزدی بازداشت و به حوزۀ امنیتی سپرده است.

آقای انصاری می‌افزاید، حکومتی را در کشور می‌خواهند که قانون اسلام در آن عملی شود. او ادعای را که گویا وی زندان شخصی دارد و افراد را مجازات مورد مجازات قرار می‌دهد را رد می‌کند.

خطیب مسجد گازرگاه هرات در بارۀ نصیب پیام‌های تبلیغاتی در مورد حجاب زنان می‌گوید که به خاطر آگاهی بیشتر زنان از حقوق‌شان این پیام‌ها را نشر کرده است.

به گفتۀ آقای انصاری، در آینده نزدیک پیام‌های در بارۀ قتل، دزدی، اختطاف و برخی مشکلات اجتماعی دیگر نیز به سطح شهر نصب خواهند کرد.

سیدمحمد شیرزادی، رئیس حج‌واوقاف هرات می‌گوید که قانون اساسی مشکلی ندارد، اما در تطبیق قانون بر علیه مجریان مشکلاتی وجود دارد.

او می‌افزاید، اجرای امر و به معروف وظیفه هر مسلمان است، اما شیوه دعوت مردم به دین اسلام باید به آرامی و پسندیده باشد.

از چند روز به‌ این‌سو، پیام‌های تبلیغاتی در شهر هرات با شعار « بدحجابی زن از بی‌غیرتی مرد است» نصب شده است.

نصب این پیام‌های تبلیغاتی واکنش‌های تند فعالان حقوق زن، کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان مدنی را در هرات به دنبال داشته است.

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که چند هفته پیش مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد گازرگاه هرات گفته بود که فساد اخلاقی در حال افزایش است و هرگاه فردی را به اتهام فساد اخلاقی در جوار خواجه عبدالله انصاری بازداشت کند، حکم شرعی را بالایش جاری خواهد کرد.

در همین زمینه:

واکنش فعالان حقوق زنان؛ «بد حجابی زن از بی‌غیرتی مرد است»

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=52557

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading