بازتاب نیوز

اعلامیه والی هرات در پیوند به سفر جنرال میلر به این ولایت

٢٦ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز


دفتر مطبوعاتی والی هرات در اعلامیه ای اعلام کرد جنرال میلر فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در دیدار با عبدالقیوم رحیمی والی هرات به راه اندازی عملیات نظامی علیه طالبان تاکید کرده است.

بر اساس این اعلامیه، میلر در دیدار با رحیمی درباره تقویت نیروهای امنیتی افغانستان نیز گفت‌وگو کرده است.

والی هرات نیز ضمن درخواست افزایش حمایت هوایی از نیروهای امنیتی افغانستان اظهار داشت توانایی‌ نیروهای امنیتی افغانستان برای سرکوب طالبان افزایش یافته است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که سرنوشت دهمین دور از مذاکرات امریکا و طالبان در قطر با ابهام روبرو است.

دیلی تایمز پاکستان هفته جاری خبر داد که امریکا از طالبان خواسته تا خشونت‌ها را کاهش دهند.

صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری درباره تاکید امریکا بر کاهش خشونت‌ها تصریح کرده است که این واژه معنای دقیق نظامی، حقوقی و جنبه‌ عملی ندارد و دولت افغانستان برای آغاز گفت‌وگوهای صلح، خواستار برقراری آتش‌بس است.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در واکنش به این موضوع به صدای امریکا گفته بود: اینکه طالبان در توافق نهایی با امریکا ملزم به مذاکره با دولت افغانستان و برقراری آتش‌بس شده باشد حقیقت ندارد.

برخی کارشناسان می‌گویند که امریکا و طالبان خود نیز می‌دانند که توافقی در کار نیست اما هر کدام به دلیلی خاصی روی به مذاکره نمایشی آورده‌اند که در نهایت به توافق منجر نخواهد شد مگر این که هر یک از طرفین در پشت‌پرده از شرایط و خطوط قرمز خود هرچند به صورت تاکتیکی عدول کند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/والی-هرات-سفر-جنرال-میلر.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading